Rotavští junioři se účastnili mistrovství České republiky jednotlivců ve vzpírání v Bohumíně. Mladí sportovci znovu dokázali svojí formu a nevrátili se z prázdnou. Vybojovali dva tituly mistrů republiky.
Jakub Lihl vyhrálve váze do 56 kg výkonem 170 kg ve dvojboji. V trhu zdola činku o váze 77 kg a v nadhozu pokořil 93 kg. Těmito výkony si zároveň zajistil start na mistrovství světa juniorů do 20 let a start na mistrovství Evropy v Itálii. Pro rotavského vzpěrače je to vynikající výkon.
Druhý titul získal Svatobor Ševčík, který obsadil první místo ve váze do 69 kg výkonem 190 kg ve dvojboji. V trhu Ševčík zvedl 85 kg a v nadhozu pak 105 kg. Pěkné čtvrté místo ještě pobsadil Rostislav Ševčík.
Byl to veliký taktický souboj (závodníci versus trenéři) a i zaplněná a fandící hala pomohla vyburcovat rotavské sportovce k těmto výsledkům.
Všem vzpěračům Rotasu Rotava patří poděkování za osobní nasazení v soutěži a výbornou reprezentaci města. Zároveň si pochvalu a uznání zaslouží i celý realizační tým, vedený tenéry V. Zronkem, P. Gálošem a J. Fedorem.