„Závodilo se v tradičních disciplínách, které jsou součástí Fightingové ligy fighting, newaza, fighting lowckick a kata. Nově přibyla i plnokontaktní disciplína fullcontact kumite. Turnaje se zúčastnilo přes třicet klubů z celé České republiky, Německa ve 305 startech,“ přibližuje hlavní organizátor Václav Kolář.

Celý turnaj provázela legenda českého MMA Tomáš Kužela, který zaštiťoval turnaj jako patron a motivoval všechny začínající a amatérské bojovníky.

„Klání se zúčastnila celorepubliková špička, která sváděla boje nejen v jednotlivcích, ale i v týmech do celkového pořadí,“ pokračuje Václav Kolář, který mohl být také jako trenér pořádajícího oddílu velmi spokojen. Pohár v kategorii klubů za nejúspěšnější tým získal právě domácí Samurai Fight Club Chodov s počtem 93 bodů, druhé místo obsadil Street Fighting Ju-Jitsu Karlovy Vary s počtem 33 bodů a třetí Tiger Fight Club, z.s., Chomutov s počtem 26 bodů.

„Naši závodníci vkročili vítězně do obhajoby vítězství ve Fightingové lize a užívali si atmosféru domácí haly, která byla plně obsazena. Turnaje se zúčastnili zkušení reprezentanti, ale i nováčkové, kteří se neztratili a podpořili tak zkušený tým,“ dodává Václav Kolář.

Na úplný závěr zhodnotil celou akci patron turnaje Tomáš „Thor“ Kužela. „Vážím si toho, že jsem byl na tuto akci pozván. Bylo to opravdu moc příjemné, velmi dobrý a perfektně zvládnutý turnaj,“ pokyvoval uznale.

Johny Kolář, Samurai Fight Club, nejúspěšnější závodník Samurai cupu: „Moje dojmy ze závodu jsou dobré. Získal jsem dvě první a jedno druhé místo. Celý turnaj probíhal v super atmosféře a doufám, že se příští rok budu moct opět zúčastnit. Dost se mi líbilo, že jsme měli jako hlavní tvář legendu MMA Tomáše Kuželu, který nás na místě podporoval. Moje zápasy probíhaly celkem v pohodě, až na finálový zápas v newaze, ve kterém jsem šel s nepříjemným soupeřem z Karlových Varů, který měl ruce a nohy úplně všude, byl jako pavouk, nakonec jsem vyhrál na body a odnesl si tři cenné kovy.“

Petr Goubej, bojovník Samurai Fight Clubu Chodov: „Turnaj se velice povedl, vše fungovalo perfektně, organizace a atmosféra se velice povedly. Každopádně jsem nebyl spokojený se svým výkonem, jelikož jsem dvakrát prohrál ve finále, a to hlavně kvůli tomu, že jsem chyboval na zemi. Každopádně jsem si přesto odvezl jedno zlato a dvě stříbra, celkově bych řekl, že turnaj byl velice povedený.“