První turnaj sezóny čekal na jeho svěřence za hranicemi, na mistrovství Německa v kyokushin karate, kterého se zúčastnili závodníci z celé Evropy. Za samuraje se v barvách Česka zúčastnili reprezentační trenér Václav Kolář a reprezentanti Kryštof Schwarz, Johny Kolář a Petr Goubej. „Na tento prestižní turnaj v plnokontaktním karate se sjíždějí nejlepší junioři z celé Evropy a zisk každé medaile při účasti nejlepších bojovníků z Ukrajiny, Polska, Švédska a Holandska znamená obrovský úspěch,“ poukazuje Kolář.

A samurajové potvrdili své kvality, když se nezalekli tvrdých soupeřů. Získali další cenné tituly v úspěšné sezóně. Kryštof Schwarz se stal mistrem Německa. Johny Kolář a Petr Goubej vicemistry Německa.

Komplexnost a formu tito borci potvrdili i na domácím turnaji na mistrovství České republiky v kickboxu, kde všichni tři získali titul mistra České republiky. Doplnili je další samurajové Jiří Dobiáš a Pavel Petrů, kteří přidali z MČR stříbrné a bronzové medaile.

„Děkujeme za podporu městu Chodov, Nejdek a dalším partnerům a fanouškům, co nás podporují,“ vzkázal na závěr spokojený kouč Václav Kolář.