Stejně jako vloni připravila Ivana Sekyrová svým příznivcům velké překvapení a velikonoční dárek. Na republikovém mistrovství Čech v krosu alias přespolním běhu si doběhla pro bronzovou medaili. Na 6,3 km dlouhou trať, která byla velmi dobře připravená a pro ženy rozdělena do čtyř okruhů, se postavilo celkem 21 závodnic.

Po prvním, zahřívacím kole se k trháku odhodlala budoucí vítězka Lucie Sekanová, následovaná právě Ivanou Sekyrovou. Po chvíli se za nimi vydala i Monika Preibischová a s Ivanou vytvořily stíhací tandem.

Nikdo další po zbytek závodu tempu vedoucí trojice nestačil. V závěru třetího kola se od Ivany Sekyrové oddělila Monika Preibischová a takto si bezpečně celá trojice doběhla pro zasloužené medaile. Ta nás zejména u Ivany Sekyrové velmi těší a dokazuje, že stále patří mezi českou běžeckou špičku.

Na mistrovskou trať 3,75 km se vydal mezi mílaři i sokolovský Pavel Procházka. V téměř 60členném poli se po opatrném startu tradičně posunoval průběhem závodu vpřed. Tentokrát se dodral na 13. místo, což rozhodně není špatné umístění.

Z plánů na mládežnické starty v barvách AK Sokolov zůstalo po vyřazení nemocných a Velikonoce slavících skutečné torzo. Jedinou startující tak byla mladší žákyně Tereza Sekyrová na trati 1,8 km. A nevedla si vůbec špatně. V silné konkurenci doběhla na pěkném 10. místě. Jablko zřejmě nepadlo daleko od stromu, a tak se pomalu začínáme těšit na souboj generací maminky s dcerou. Dočkáme se?

                                                                                                                                              - milan kalousek-