Noční pětikilometrový Adidas běh v pražských staroměstských uličkách ponořených do chladné noci přivítal na startu několik afričanek a českých i zahraničních špičkových běžkyň.
V početném sedmsetčlenném poli běžkyň měl Atletický klub Sokolov svou zástupkyni. Ivana Sekyrová, jenž pozvolna stoupá po žebříčku výkonnosti stále výše, svou dobrou formu potvrdila. Z českých atletek v elitní řadě na ní stačila pouze naše současná nejlepší běžkyně Petra Kamínková, která doběhla před zástupkyněmi afrického kontinentu a ukrajinkou na pátém místě.
Sokolovská závodnice se totiž do cíle vřítila pěkným a lehce vypadajícím finišem hned za ní na výborném šestém místě a připsala si cenné africké, české a ostatní mezinárodní skalpy.
K pěti mistrovským medailím, které již letos získala, si vysloužila od pořadatelů a především od svého atletického klubu jedničku s hvězdičkou a poděkování za viditelnou a slyšitelnou reprezentaci Sokolova.
AK Sokolov měl ještě jednoho svého zástupce, a to v běhu na desetkilometrů mužů. Byl jím legendární Efrain Alvarez. Než se však prokličkoval ze zadní startovní pozice davem běžců přišel o mnoho sil, které ho stáli ještě lepší umístění než bylo jeho osmadvacáté místo z celkového počtu 1280 startujících mužů.