O víkendu se konalo v německém Zell am Harmersbachu mistrovství Evropy v běhu do vrchu. I přes dodatečnou nominaci byla sokolovská běžkyně Ivana Sekyrová příjemným překvapením celé české výpravy. Ivaně zbývalo od ohlášení dodatečné nominace na tento speciální závod pouhých 12 dní přípravy, kterou navíc ještě proložila mistrovským titulem na 3 000 metrů překážek na mistrovství České republiky v Táboře. Ve vrchařském závodě s převýšením téměř 600 metrů obsadila mezi jednasedmdesáti běžkyněmi Evropy skvělé 14. místo a stala se nejúspěšnější členkou české seniorské výpravy. Svým skvělým výkonem přispěla i k 5. místu českého ženského družstva, které tak lze v 17členném startovním poli družstev hodnotit rozhodně kladně.

Sportovní kredit běžecké „univerzálky“ Ivany Sekyrové stále stoupá a před sebou má řadu dalších špičkových příležitostí. Úspěch na ME ji motivoval k účasti na kvalifikaci na mistrovství světa, které se koná 23. 8. 2008 v Rokytnici nad Jizerou – Dvoračky a Ivana rozhodně není bez šance se kvalifikovat. Samotné Mistrovství světa v běhu do vrchu 2008 se koná 14. září 2008 ve švýcarském městečku Sierre Crans-Montana.

Zajímavou příležitostí je pro Ivanu Sekyrovou i datum 6. září 2008, kdy se koná rovněž mistrovství světa v běhu do vrchu, tentokrát však veteránů, které se navíc koná na domácí půdě v Dolní Moravě. Účastníky čeká výběh na Králický Sněžník. Rozhodnutí, kde startovat tento den, bude velmi těžké a padne určitě na poslední chvíli, protože ve stejný termín se koná finále Extraligy družstev v atletice na dráze, a jak je známo, Ivana hostuje za družstvo Sokola Plzeň – Petřín, které se do finále probojovalo i díky 27 bodům této sokolovské závodnice. Zájem vedení plzeňského družstva i o finálový start Ivany Sekyrové je veliký.

Milan Kalousek