V rámci mítinku Plzeňská třicítka ho na dráze 33. ZŠ ve Skrňanech ustavila sokolovská atletka Ivana Sekyrová. Osmatřicetiletá vytrvalkyně, učitelka a trenérka, která od loňska drží také domácí rekord v hodinovce za výkon 16 422 metrů.

„I čas 1:15:51 hodiny má svou kvalitu, zvlášť když Sekyrová si musela celý závod odtáhnout sama. To je také důvod, proč přitom nedokázala atakovat svůj nejlepší výkon z hodinovky,“ řekl k rekordnímu času Vlastimil Šroubek, hlavní organizátor a zároveň aktivní účastník závěrečného klání letošní Grand Prix vytrvalců západních Čech.

S velkým odstupem za vítězkou doběhla vedoucí závodnice série Zlata Lukášková z Rokycan, přesto obhájila svůj triumf z loňska.
„Lukášková neběžela zcela zdráva,“ omlouval druhou v cíli Šroubek.

Běžec pořádajícího SC Marathon už předtím překvapil v závodě mužů na 30 000 metrů. Klání vyhrál, když porazil i lídra seriálu Jana Sokola z AK Sokolov. „Před čtrnácti dny při maratonu v Aténách mi Honza utekl o deset minut, ale teď to bylo jinak,“ komentoval Šroubek vítězství.

Druhý včera skončil Petr Minařík, třetí Sokol, ale ani to mu nesebralo radost z premiérové výhry v sérii.

Plzeňská třicítka: 30 km muži: 1. Šroubek (SV Marathon Plzeň) 1:49:19 hod., 2. Minařík (AK Zlín) 1:52:00, 3. Sokol (AK Sokolov) 1:56:11. Konečné pořadí Grand Prix: 1. Sokol, 2. Šroubek, 3. Němec (Srašice).

20 km ženy: 1. Sekyrová (AK Sokolov) 1:15:51 (nový český rekord), 2. Lukášková (Falcon Rokycany) 1:36:28, 3. Müllerová (SC Martahon Plzeň) 1:36:37. Konečné pořadí: 1. Lukášková, 2. Müllerová, 3. Procházková.