Už popatnácté se v sobotu v Březové u K. Varů konalo setkání obcí a měst s názvem Březová. Té u Sokolova se letos velice zadařilo.
Volejbalisté obsadili první dvě místa, turnaj vyhrálo áčko, druhé béčko, třetí Březová u Uh. Brodu, čtvrtá domácí Březová u K. Varů, pátá Březová u Svitav pod názvem Trosky a šestá také svitavská Březová jako celek Draků.
O nic pozadu nezůstali ani hasiči a hasičky. V mužské kategorii nedali naši Březováci nikomu šanci a suverénně vyhráli. Úplně stejně si vedly i ženy, které taktéž svou kategorii vyhrály.
Po době udělali radost i fotbalisté FK Olympie. Těm sice nevyšel vstup do turnaje a v prvím utkání základní skupiny, kdy se hrálo 2x15 minut, prohráli smolně s Březovou u Berouna 0:2. Ale pak zbývajcí dva duely základní skupiny vyhráli, porazili Březovou u Uh. Brodu 2:0 a domácí jedenáctku přes řadu šancí lichotivě pouze 1:0. Čekal je pak duel o třetí místo, který se hrál 2x20 minut. Olympie sice s Březovou u Svitav prohrávala 0:1, ale pak i přes vyloučení zápas otočila a vyhrála 2:1. O góly Březové se na turnaji postarali Büchner 3, Brabenec a jeden byl vlastní. Fotbalový turnaj vyhrála Brezová pod Bradlom, druhá pak skončila Březová u Berouna.
S výkony byl starosta Březové u Sokolova Miroslav Bouda moc spokojený. „Jsem určitě rád, ale hlavně mě těší, že se tu objevila celá řada nových tváří. Omladili jsme a promě je nejen odměna to, že jsme měli nejúspěšnější výpravu na setkání, ale i stále pokračující zájem sportovců,“ lebedil si starosta po setkání. Ten tak úspěšné setkání asi nečekal. „Výsledky jsme mile překvapen, ale i tím, s jakou vernou a nasazením jsme ve všechs portech bojovali o co nejlepší výsledky. Proto jsem rád, že se u nás projevil příkladný a zdravý patriotismum,“ pyšnil se Bouda.
Příští rok se setkání Březových koná v té u Uherského Brodu.