„Samozřejmě juniorská soutěž je o dost lehčí. V mužské kategorii už je to úplně něco jiného, je rychlejší, tvrdší a také více o taktice. Jsem rád, když nastupuji za muže, ale rád si zahraji i s kluky z juniorky,“ s úsměvem podotkl k rozdílům mezi soutěžemi Jan Skopový.

Tým Hurricanu prošel před startem nového ročníku 1. ligy velkou proměnou, když z týmu odešlo několik klíčových hráčů. „Z týmu z minulého roku zbylo opravdu málo hráčů, ale přišla určitě zvučná jména, která by je měla nahradit,“ narážel Skopový na příchody, mezi kterými nechyběli exligoví hráči.

Právě Skopový patří k mladším členům výběru A týmu, kde prakticky plní roli benjamínka. Svůj první gól v letošním ročníku vstřelil v kategorii mužů v domácím prostředí, když jednou brankou a asistencí napomohl k vysoké výhře 11:6 nad Ostravou.
„Jsem rád vždycky, když vyhrajeme, i když s Ostravou to byly povinné tři body. Navíc jsem se v tomhle zápase konečně trefil a ještě na jeden gól přihrál, v tom to bylo pro mě ještě šťastnější,“ culil se Skopový.

Naposledy hurricani doma udolali havířovský Slovan 8:5, ale opět se nevyhnuli výpadku, který je pronásleduje od úvodního kola prvoligové soutěže.

„Za výhru jsme samozřejmě rádi, ale myslím si, že do druhých třetin vstupujeme nesoustředěně a neplníme pokyny, které si předtím v kabině řekneme,“ poukazoval Skopový na výpadek, který opět jeho tým řádně pozlobil.

Hurricanům patří ve vyrovnané tabulce 1. ligy za patnáctibodový zisk průběžná šestá příčka. „Očekával jsem, že se budeme pohybovat trochu výše, ale liga je velice vyrovnaná a navíc jsme pořád na začátku sezony,“ má jasno karlovarský útočník.
Víkend pak přichystal pro Varáky v 1. lize podkrušnohorské derby, ve kterém zamíří na palubovku litvínovských Bivojů. Těm se v novém ročníku příliš nedaří, a tak hurricani budou tvrdit roli favorita. „Zápasy v Litvínově nebývají lehké, i přesto tam jedeme pro tři body, ale bude to těžké,“ dodal závěrem Skopový.