Opět po roce hostil německý Klingenthal o uplynulém víkendu tradiční třídenní futsalový turnaj Indoor Soccer Cup 2008. Již po sedmé se ve své dvanáctileté historii prestižního turnaje opět zúčastnilo mužstvo Sportovního klubu policie Detektiv Sokolov.
To si drží po podzimní části druhé místo v nejvyšší futsalové okresní soutěži. Protože pracovní povinnosti nedovolili účast v turnaji řadě vlastních opor, SKP Detektiv posílil o futsalisty hrajících v dresech ASK BSS Rád Jana Roda, Jaromíra Krále, Jiřího Žáka a brankáře Romana Oswalda. Turnaj se poprvé odehrál v moderní sportovní hale elitního sportovního gymnázia, a nejen to bylo motivací pro jediného zahraničního účastníka, futsalisty SKP Detektiv, aby konečně odvezl do Čech první místo v turnaji.
Turnaje se účastnilo celkem 32 mužstev a futsalisté sokolovského SKP Detektiv byli po loňském čtvrtém místu jako nasazený tým nalosováni do skupiny F.
V základní skupině tak Detektivové svedli v 10 minut trvajících zápasech souboj s družstvem Torfresser 2:0, SG Heidebube Riedelbach e.V. 1:0, Zauberkugel Oelsnitz 1:1. Právě s ambiciozním, pohledně hrajícím mužstvem z Oelsnitz to nebylo pro Detektivy poslední utkání.
SKP Detektiv obsadil ve své skupině druhé místo díky horšímu skóre, ale stejně jako Oelsnitz si musel svoji účast mezi osm nejlepších družstev vybojovat v kvalifikačním utkání s vítězem skupiny E, družstvem SchiMabu united. Ti ve své skupině neztratili ani bod a v turnaji se ukazovali ve velmi dobrém světle. V samotném utkání se také pět minut před koncem ujali vedení 1:0, když předtím SKP Detektiv nezužitkoval své tutové šance, které volaly po gólech. Pohlednou akcí 40 sekund před koncem však SKP Detektiv srovnal na 1:1 díky chladnokrevnosti v zakončení Jana Roda a vynutil si penaltový rozstřel. Vynikajícím výkonem se představil přihlížejícím divákům brankář Oswald, který tři ze šesti penalt chytil a sám přesně mířenou střelou, kterou nedal brankáři hostí šanci, rozhodl o postupu SKP Detektiv do nedělního kola mezi osm postupujících.
Do nedělních bojů již nezasáhl kapitán družstva Richard Gregor, který měl povinnosti v tamním hokejovém EHV Klingenthal, a tak mužstvo doplnil další hráč z ASK Rád Jiří Žák. Detektivové byli zařazeni do skupiny I, kde postupně sehráli vítězná utkání s Lottengrüner Schderzer 3:0, FSV Zwota 2:1, Klingenthal Galaxy 1:0, a jako vítěz skupiny si vybojoval účast ve finále.
Tam se znovu setkal s mladíky z Oelsnitz a toto finálové utkání, již hrané na 2x15 minut, skončilo bezbrankovou remízou 0:0. Vítěze turnaje se tak mělo okolo 150 přítomných diváků, se svými sympatiemi jednoznačně stojících na straně Detektivů, dozvědět až po penaltovém rozstřelu. Vývoj penalt nasvědčoval tomu, že SKP Detektiv konečně dokráčí k vysněnému vítězství v turnaji. Hosté první dvě penalty neproměnili, zatímco opět suverénní brankář Oswald a Ungr ano, pak však postupně neproměnil Král, Hladký a Žák, zatímco hosté již nechybovali, a tak se z vítězství 4:2 po penaltách radovali futsalisté z Oelsnitz. V tomto ročníku tedy SKP Detektiv zůstal jen krůček od vítězství v turnaji a domů si do své sbírky odvezl pohár „jen“ za druhé místo.
Účast v turnaji krátce zhodnotil kapitán Gregor: „Na turnaj jsme odjížděli s jediným a pořadatelů dlouho avizovaným cílem, turnaj vyhrát. Ošidný bývá na tomto turnaji, kterého se Detektiv účastnil již po sedmé, už samotný postup ze základní skupiny, který letos pořadatelé navíc okořenili dalším kvalifikačním utkáním. To jsme s kapkou štěstí zvládli a druhý den byli kluci již suverénní. Škoda, že se jim nedařilo v penaltách, ale při pohledu do historie našeho klubu to není porvé, co loterie v penaltách rozhodla o zdánlivém „neúspěchu“. Celkově jsem však velmi spokojen a jak jsem později slyšel od svých známých v Klingenthalu, tak předvedená hra Detektivů se na tomto turnaji velmi líbila,“ zakončil Gregor hodnocení turnaje.