Do města bižuterie zamířila osmičlenná výprava pod vedením trenérského triumvirátu ve složení Hynková, Markusková, Triner. „Již to byl velký úspěch pro karlovarskou atletiku, když od roku 2005 se ještě tolik závodníků na MČR neprobojovalo,“ připomněla trenérka a šéfová Triatletu Lucie Markusková přepsání nejen klubové historie.

„Každé finále, tedy TOP8 v republice, je úžasný výsledek a to jsme si strašně přáli,“ narážela Markusková na předzávodní přání. A ta se vesměs vyplnila. Stříbrnou medaili vybojoval pro Triatlet odvážným výkonem Jan Žák na 1 500 m, kde si značně vylepšil svůj osobák.

Běžci na lyžích z LK Slovan budou moci nově využívat sněžnou rolbu.
Běžci na lyžích z LK Slovan budou moci nově využívat sněžnou rolbu

Další kov s bronzovým leskem přihodila do sbírky Triatletu Anna Reichová, která si připsala na konto osobní rekord na 300 m, čímž navíc splnila limit pro zařazení do Sportovního centra mládeže ČAS pro rok 2023.

Medailovou sbírku Triatlet zkompletoval ve štafetách 4x 300 m, když dívky ve složení Fischbachová, Bašistová, Kyselá, Reichová skvělým výkonem dosáhly v konkurenci šestatřiceti štafet na mistrovský titul a jako bonus vylepšily krajský rekord z roku 2013 o neskutečných šest vteřin.

„Poděkování patří všem našim reprezentantům. Blýskli jsme se v tom nejlepším světle, drželi jsme vzájemně jako jeden tým a podporovali se po celý náročný víkend. Velké díky patří všem, i trenérům, bez nich by to nešlo a nebylo,“ dodala závěrem Markusková.