Kadetky BVC Witte Chodov učinily během rozšířeného víkendu velmi rázné a nekompromisní kroky vstříc svému letošnímu sportovnímu předsevzetí, a to uhájit přítomnost v nejvyšší republikové soutěži i pro další ročník 2016/2017 a potvrdit tak vloni vybojovanou soutěž 12 elitních týmů České republiky.

V pátek hráčky BVC v chodovské městské sportovní hale přivítaly hosty z druhé strany republiky a po roce si tak zavzpomínaly na loňská barážová utkání o postup do extraligy s družstvem Ostravy.

I tentokrát vyznělo vzájemné měření sil ve prospěch chodovských děvčat a po dvou pátečních zápasech si tak mohly holky BVC Witte do celkové tabulky nadstavbové části připsat šest bodů za dvě celkem výsledkově jednoznačná utkání s výsledky 3:1 (15, -25, 20, 20) a 3:1 (-15, 20, 20, 22). Ostrava kladla odpor jen ve dvou z osmi odehraných setů mistrovských dvojzápasů.

V případě prvního měření sil po lehce vyhrané první sadě domácí volejbalistky podlehly iluzi, že zbytek mají pod kontrolou, ale přišel trest v podobě těsné prohry druhého setu. Naštěstí se tento scénář v dalších dvou sadách neopakoval a chodovská děvčata si pohlídala zbytek vývoje celého utkání.

Do odpoledního utkání po obědové pauze nevstoupily kadetky BVC dobře a rychlou prohrou úvodní sady nalomily víru přítomných diváků v obrat ve prospěch žlutočerných barev, ten naštěstí začal záhy po této dílčí prohře a stvrdil tak druhé tříbodové vítězství s nevyzpytatelným soupeřem.

Nedělní ráno (ale hlavně oficiální rozpis soutěže) znamenalo pro čtyři chodovská auta s hráčkami, realizačním týmem a doprovodem cestu na východ Čech do Hradce Králové.

S místní Slávií všichni očekávali vyrovnanější utkání, jelikož Hradec v moravské části tabulky skončil s přehledem před ostravskými děvčaty.

Tomu napovídal i úvod a průběh prvního ze dvou nedělních měření sil v nadstandardně veliké hradecké sportovní hale.

Všechny, kteří se narodili v 70. letech minulého století a přijeli sem poprvé, ovanul architektonický duch tehdejší doby.

První dějství zápasů chodovská děvčata historicky ráda dramatizují, a jejich fanoušci na tribuně si tak „posté" mohli užít tento tradiční evergreen s dobrým koncem po finálním hvizdu hlavního sudího.

Druhá nedělní konfrontace volejbalového umění se především v prvním a druhém setu podobala exhibici skvěle pracujícího chodovského družstva.

Hráčky BVC se sice ještě pokusily ztrátou koncentrace zvýšit tep a krevní tlak v žilách svých fandů a trenérů během třetího setu, ale koncovku zvládly se štěstím dobře.

Hradec Králové - Chodov 1:3 (20,-16,-23,-21) a Hradec Králové - Chodov 0:3 (-12,-13,-23). Dalších šest velice cenných bodů.

Čtvrtinu schodů k metě, jež určí, jestli účinkování v letošní premiérové extraligové sezóně bylo úspěšné nebo ne, mají tedy kadetky BVC Witte Chodov za sebou.

Všichni věří v posun ještě o tři další nadstavbové úspěchy, což by znamenalo přetavení snahy v jasnou definitivu. Držíme pěsti a těšíme se na další měření sil opět s Ostravou (tentokrát venku) 7. února a následně dvakrát doma, nejprve s SG LD Brno 14. února 2016 a pak znovu s Hradcem 19. února.

Autor: Jiří Kudrle, BVC Witte Chodov