Ti si připsali v Jablonci nad Nisou, který hostil v Břízkách po dva víkendové dny pohárové bitvy, čtyři cenné kovy, když dvakrát se radovali běžci na lyžích z Krušných hor ze stříbra a bronzu.

První den byl na programu sprint volně, který vyšel v dresu Slovanu pouze Tereze Kolovratové, jež v kategorii dorostenek U16 brala skvělé čtvrté místo. Na malé pódium se pak podíval za šesté místo v kategorii dorostu U18 Matyáš Bauer a v kategorii dorostu U16 se probojoval do elitní desítky na devátém místě Michal Krul.

Třináctý díl již má úspěšně za sebou Zimní běžecký pohár Kadaň. Tentokrát přišel na pořad Tříkrálový běh, který se uskutečnil již po třiačtyřicáté. Závodníky tak čekalo náročných osm kilometrů ve dvou okruzích, a ty běžce řádně prověřili.
OBRAZEM: 43. Tříkrálový běh? Krkolomné pády, rekordy a skvělí junioři

To druhý víkendový den, kdy přišel na pořad intervalový závod klasicky, byl pro barvy Slovanu o poznání úspěšnější.

Skvělý výsledek si připsal na účet junior Filip Štecher, který ve spojené kategorii s muži obsadil parádní celkovou čtvrtou příčku, když pak v kategorii juniorů dosáhl na stříbro.

V nabité startovce se neztratil ani jeho klubový kolega Daniel Hozák, který se svým výkonem probojoval na celkové sedmé místo mezi muži, a v juniorech tak vystoupal na pozici třetí.

To ale nebylo ze strany běžců na lyžích z Karlovarského kraje vše.

Druhé stříbro přidala do sbírky Slovanu v kategorii dorostenek Tereza Kolovratová. Úspěšné vystoupení v rámci klasiky podtrhl v podobě třetího místa v kategorii U18 Matyáš Bauer.

V dalších týdnech pak závody v rámci Českého poháru s mezinárodní účastí zavítají na Zadov (dospělí + dorost, 19.-20. února), na FIS závod na Boží Dar (dospělí + dorost, 5.-6. března).