Vary neměly před utkáním na vybranou, vzhledem k mečbolu České Lípy musely bezpodmínečně vyhrát. A to se promítlo už do první dvacetiminutovky. Tu načali Varáci parádně. Ve 12. minutě vedli rozdílem dvou branek, když dvakrát gólově zužitkoval spolupráci s Matyášem Velcem Jiří Lebeda. Hosty navrátil zpět do utkání v 17. minutě po úspěšné přesilové hře Milan Tichý, ale Vary odpověděly nejlépe, jak mohly.

Než totiž Česká Lípa pořádně vstřebala svou gólovou radost, potřetí inkasovala a opět to bylo z florbalky Jiřího Lebedy, který tak docílil hattricku. V prostřední periodě hosté ze severu Čech udeřili při svém oslabení, když snížil na rozdíl branky Radek Krajcigr, ale hurricanům posléze navrátil dvoubrankové vedení zpět přesnou ranou Jan Zavadil.

VK ČEZ Karlovarsko. Ilustrační foto.
Mistři z lázní se na první bod nadřeli, Brno sestřelili až v pátém setu

V závěrečné třetině navíc Vary dokázaly soupeři odskočit na rozdíl tří branek, když se do střeleckých statistik zapsal Miloš Tyl. Následně Česká Lípa sice dokázala vstřelit třetí branku, o kterou se zasloužil Ladislav Pekárek, ale to bylo z její strany vše. Rozhodující zápas tak odehrají florbalisté hurricanů v sobotu 18. března od 19.00 hodin v České Lípě.

FB Hurrican Karlovy Vary – FBC 4CLEAN Česká Lípa 5:3 (3:1, 1:1, 1:1). Branky: 6. , 12. a 17. Jiří Lebeda, 37. Jan Zavadil, 45. Miloš Tyl – 17. Milan Tichý, 29. Radek Krajcigr, 52. Ladislav Pekárek. Rozhodčí: Josef Monzer – Lukáš Procházka. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 255. Stav série: 3:3.