Sokolov zvládl obě utkání velice dobře takticky, v plné sestavě na hřišti běhavým stylem soupeře unavil a v rozhodující moment udeřil gólovou smrští.

Zápas s Teplicemi se rozhodl ve třetí třetině po vytvoření speciálních formací, které protivníkovi nedaly nejmenší šanci. Litvínov odpadl již ve druhé třetině, kdy Abrhám zkompletoval hattrick.

„Jsem hrozně rád za předvedený výkon, kluci plnili, co jsme si řekli. Samozřejmě jsme předvedli spoustu osobních chyb, například nepřesné rozehrávky v obraně, které zapříčinily několik gólů soupeře. Ale to jsou první utkání, věřím, že to postupně bude jenom lepší a podobné kiksy se nám nebudou stávat," hodnotil utkání hrající trenér Abrhám.

Sokolov musí zapracovat na střelbě, v obou zápasech se mnohokrát stalo, že hráči netrefili prázdnou branku. V budoucnu proti lepším soupeřům se to může vymstít. Skvělý výkon předvedl v brance Pavel Novotný, nová akvizice z Karlových Varů. Byl jistotou a zapojil se i do rozehrávky. Díky jeho přesným hodům si mohl vyzkoušet Sokolov i samostatný nájezd.

O víkendu bylo k vidění několik hattricků. Připsali si jej Stejskal, Konvalina a dvakrát Abrhám. Hodně vidět byl Soukup, který si připsal hned sedm bodů za dvě branky a pět asistencí. Konečně se přiklonilo štěstí i k Hykšovi (dvě branky a dvě asistence).

Za čtrnáct dní čeká Sokolov velké západočeské derby s Chebem. Toto utkání bude velmi sledované, do haly dorazí mnoho fanoušků a je očekávána bouřlivá atmosféra.

Sestava a body Baníku: Hollý, Motl, Novotný Rampa (1+0), Tesař (1+0, Abrhám (6+3), Batista, Růžek (1+1), Jakub Černý (0+1) Soukup (2+5), Stejskal (3+1), Ladžon (2+0), Hykš (2+2), Cink (0+2), Borolič (0+1), Konvalina (3+1).

Autor: Robert Rampa