Nečekaného, ale o to více významného úspěchu dosáhly starší žákyně VK Karlovy Vary ve finále Přeboru ČR, které se za účasti šestnácti nejlepších celků republiky hrálo v Tachově.
Po třech letech se opět prosadil mezi elitu kolektiv z Karlovarského kraje, naposledy to totiž v roce 2004 byly hráčky VSK Baník Sokolov. Cesta k tomu ale nebyla jednoduchá, zvláště proto, že děvčatům nevyšel vstup do turnaje a po porážce s Plzní musela svůj postup mezi posledních osm vydřít přes vítěze základní skupiny z Brna v infarktovém tie–breaku 18:16
Po stále se zlepšujícím výkonu zdolaly Karlovaračky v zápase mezi poslední čtyřky Tábor a v semifinále pak přes nepříznivý vývoj utkání přešly i přes favorizovaný Olymp Praha 2:1. Ve finále sice podlehly přece jen o něco vyrovnanějšímu celku Jihlavy 0:2, ale i tak je druhé místo v Přeboru ČR něco, co se zapíše do historie západočeského volejbalu. Třetí skončilo Brno před Olympem a Příbramí. Již tuto sobotu a neděli se v Plzni pokusí další tým VK K. Vary uspět v nelehké kvalifikaci o postup do I. ligy kadetek.
O tomto víkendu se v Sokolově uskuteční již 14. ročník turnaje pro starší žákyně Velká cena Sokolova. Pořadatelé přijali do turnaje deset družstev, z toho čtyři celky tvoří výběr krajských center, pro které bude tato akce přípravou na červnovou Olympiádu dětí a mládeže v Ústí nad Labem. Určitým zpestřením bude jistě účast děvčat z partnerského města Schwandorf z Bavorska.
Družstva jsou rozdělena do dvou pětičlenných skupin, ve kterých se bude hrát systémem každý s každým na dva vítězné sety.
V neděli se pak podle pořadí ve skupinách střetnou o konečné pořadí. Hrát se bude v hale Jiskra a také v tělocvičně ZŠ Pionýrů. Začátky po oba dva dny jsou stanoveny na 9 hodinu.