Běžecký mítink, který na počest fenomenálního Zátopkova výkonu na olympiádě v Londýně pořádá plzeňský SC Marathón, se skládá z běhů na 10 a 5 km a maratonu, všechny tři závody se běží ve stejný kalendářní den, jako tenkrát v roce 1952.

Úvodní závod přilákal do Domažlic více než třicet vytrvalců, z nichž nejlépe byl připravený 34letý Petr Minařík ze Zlína, který o více než osm vteřin porazil naději stříbrské atletiky, teprve 18letého juniora Tomáše Jašu. Třetí skončil známý kladenský veterán Josef Poduška, vítěz kategorie nad 45 let, čtvrtý byl další junior, syn hlavního pořadatele seriálu Vlasta Šroubek mladší a pátý Sokol, který si doběhl pro stříbro v hlavní kategorii a zároveň pro bronz v Krajském přeboru Plzeňského a Karlovarského kraje.

Výsledky absolutně: 1. Petr Minařík (AK Zlín) 34:16.57, 2. Tomáš Jaša (Baník Stříbro) 34:25.22 (1. junior), 3. Josef Poduška (MK Kladno) 34:28.10 (1. veterán), 4. Vlastimil Šroubek ml. (SC Marathón Plzeň) 34:35.38 (2. junior), 5. Jan Sokol (AK Sokolov) 35:01.93 – 23.Miroslav Žabenský (AC Mar. Lázně) 43:29.71 min.

Mistrovství kraje: 1. Jaša, 2. Šroubek, 3. Sokol.

Seriál Zátopkova zlatého týdne dnes pokračuje závodem na 5 km ve Stříbře.