Sobota/ BK Sokolov BK Beroun 77:61. Sokolovští do utkání proti čtvrtému týmu druholigové tabulky nastoupili velice oslabeni, přesto se všichni přítomní na hřišti semkli a podali velmi bojovný výkon. To také neslo své ovoce a domácí soupeři prakticky nedali šanci pomýšlet na vítězství.

„Od začátku utkání nám výborně fungovala těsná osobní obrana s perfektním doskokem a následným přechodem do rychlého protiútoku. Náskok se tak neustále zvyšoval v náš prospěch,“ pochvaloval si trenér Lukáš Šnobl.

V útoku se pak střelecky dařilo střednímu rozehrávači Jaroslavu Polákovi, autoru 25 bodů (čtyř úspěšných trojek). Sokolovští až na menší výpadek v poslední čtvrtině vlivem dostatečného náskoku byli ve všech herních činnostech lepší, a zaslouženě tak vyhráli, připsali si tak teprve druhé vítězství v sezóně.

Sestava a body BK: Jaroslav Polák 25, Radek Ježek 15, Milan Vážan 12, Jan Stariat 9, Vladimír Svojanovský 5, Antonín Černý 3, Lukáš Krt 2, Tomáš Randa 1, Martin Snopek.

Neděle/ BK Sokolov SKB Rokycany 54:79. Nedělní utkání proti vedoucímu týmu druholigové tabulky začali domácí dobře a prakticky do třinácté minuty utkání drželi s favoritem krok. „Po naší trojce právě ve zmiňované minutě však přišel útlum a od té doby soupeř z Rokycan vévodil utkání a dotáhl vše do vítězného konce. My jsme se trápili především na útočné polovině, kde se naši hráči neprosazovali jeden na jednoho a neproměňovali oproti soupeři volné střely,“ viděl zlomové momenty zápasu Šnobl.

Padesát čtyři body v koši Rokycan svědčí o střelecké nemohoucnosti domácích a skvělé rokycanské obraně. „Bohužel s touto útočnou produktivitou se nedá porazit nikdo, natož vedoucí tým. Utkání tak skončilo nelichotivým rozdílem, ovšem samotný průběh utkání tomuto rozdílu zcela neodpovídal, což potvrdil i soupeř,“ uzavřel trenér Lukáš Šnobl hodnocení.


Sestava a body BK: Milan Vážan 12, Jaroslav Polák 10, Jiří Stariat 10, Radek Ježek 6, Antonín Černý 6, Jan Stariat 4, Lukáš Krt 2, Martin Snopek, Tomáš Randa, Vladimír Svojanovský.