Trenér domácích Lukáš Šnobl měl oprávněně obavy z výkonu svých svěřenců. Vlivem rekonstrukce sportovní haly v Sokolově neměli jeho svěřenci takový tréninkový rytmus a naopak trénovali po různých tělocvičnách a halách v Sokolově i v nevyhovujících časech. To se ale projevilo pouze v úvodu utkání, poté se už hra stabilizovala a bylo se opravdu na co dívat.

V celém utkání se oba soupeři střídali ve vedení, hrálo se ve velikém tempu a bojovalo se o každý míč.
V první čtvrtině po vzájemném oťukávání a přetahování o vedení se nic zvláštního neudálo. Ve druhé čtvrtině utkání se karlovarským mladíkům začalo více dařit a dostali se tak až do desetibodového vedení.

Po poločasové přestávce ale větší bojovností a zkoncentrovanější obranou Sokolovští náskok smazali a naopak šli před poslední čtvrtinou do dvoubodového vedení.

V poslední čtvrtině utkání domácí pokračovali ve skvělém tempu a vytvořili si už osmibodové vedení.
„V tuto dobu se zdálo být velmi jednoduché dovést utkání do vítězného konce, ale několika nepozornostmi v obraně a přesnou střelbou soupeře jsme o náskok během jedné minuty snadno přišli,“ litoval kouč BK Sokolov Lukáš Šnobl.

Vše tak směřovalo do napínavé koncovky. Ta pak byla spíše o štěstí, když karlovarský rozehrávač proměnil v poslední minutě šťastnou trojku o desku. Sokolovští už nedokázali vedení otočit na svou stranu, a vstoupili tak do sezóny nejtěsnější porážkou.
„Důvody prohry jsou ale jen a jen v hráčích, kteří neproměňovali jednoduché střely, nedávali trestné hody (14 neproměněných) a v prvním poločase patřičně nebojovali,“ smutnil po zápase trenér Šnobl.

Za zmínku ale stojí výborná hra jeden na jednoho od sokolovských hráčů z perimetru, především pak autora 32 bodů Martina Snopka.

Oblastní přebor U19/ BK Sokolov – TJ Thermia Karlovy Vary 83:84 (15:14, 34:42, 65:63).
Sestava a body Sokolova: Martin Snopek 32, Aleš Vopat 20, Lukáš Krt 18, Pavel Tupý 4, Luděk Urban 4, Miroslav Miškovský 3, Jaroslav Králič 2, Jan Volf.