Ve váze do 40 kilogramů se představil René Hejda. Ten měl v semifinále volný los, a tak nastoupil, stejně jako jeho soupeř Gonzales z německého výběru, až ve finále. René svedl také velmi povedenou bitvu. Po prvním dvouminutovém kole byl stav 2:2. Po druhém kole sokolovský boxer o jeden bod prohrával.

Ve třetím potom srovnal na konečných 3:3 a na pomocné body překvapivě prohrál. Diváci ho však přesto odměnili bouřlivým potleskem. A aby ne. Se svým protivníkem předvedli velmi povedené a dlouhé výměny. „Myslím, že to rozhodčí mohli dát Rendovi, ale rozhodli se tak, jak se rozhodli,“ přijal rozhodnutí trenér Jan Malý.

Aplaus domácího publika sklidil i Tomáš Skalický ve váze do 75 kilogramů. V semifinále sice jasně prohrál na body s pozdějším vítězem, Polákem Czyzykem, ale přes zkrvavenou tvář zápas nevypustil a zabojoval.

Stejně se Skalický zakousl v souboji o třetí místo do Němce Gerzena. Od začátku sice dotahoval náskok soupeře a nakonec prohrál na body 6:4, ale znovu zanechal u diváků velmi dobrý dojem. „Projevilo se u něj to, že kvůli nemoci v poslední době tolik netrénoval, na výkonu se to podepsalo,“ hodnotil vystoupení svého svěřence Malý.

Jako třetí Sokolovák se v ringu představil v super těžké váze Petr Arkenberg. Ten si v sobotním semifinále poradil s Němcem Dilzem, do očekávaného boje o prvenství s dalším z Němců, stodesetikilovým Kellerem, již kvůli zranění ruky nenastoupil. „Byl jsem s jeho výkonem spokojen, ale bohužel do finále již kvůli zranění nezasáhl,“ litoval trenér Malý.

Boxeři museli celý turnaj přesunout kvůli rekonstrukci sportovní haly do tělocvičny 8. základní školy. Mnohem stísněnější prostory ale turnaji pouze prospěly. Cestu si na turnaj našli i diváci. „Nakonec to byla dobrá volba,“ potvrdil na závěr Jan Malý.

Další akcí sokolovských rohovníků je rovněž mezinárodní turnaj v polské Swidnici.