Smolné vystoupení prožil mladičký René Hejda. Do jeho váhy se nikdo nepřihlásil, a tak nakonec boxoval se starším a také o čtyři kilogramy těžším bijcem z Wroclavi. Přesto René předvedl velmi povedený výkon. „Podle mě i podle trenéra Luboše Stacha Hejda na body vyhrál,“ pozastavil se Jan Malý nad verdiktem rozhodčích, kteří přiřkli výhru na body polskému rohovníku. A nedivili se jen čeští trenéři, ale také publikum v Bydgosci.

Druhý zástupce Baníku na turnaji, chodovský Petr Brodský, ve váze do 70 kilogramů v semifinále nastoupil proti lotyšskému mladíkovi. Měl sice znovu trochu problémy s nečistými údery, a tak panovala obava, aby nebyl nakonec diskvalifikován, výhru na body však udržel do závěrečného gongu a mohl se chystat na finále. V boji o prvenství s domácím borcem začal dobře. Polský boxer však přestál úvodní nápor Brodského a začal se sám prosazovat. A zápas také předčasně skončil. „Petr začal ve druhém kole silně krvácet z nosu, tak jsme se domluvili, že to ukončíme,“ přiblížil duel trenér Malý.

Nejlépe si v Bydgosci vedl Kamo Michajelian. Karlovarský majitel mistrovského titulu v kickboxu zkouší pod vedením zkušených sokolovských trenérů také klasický box a v Polsku dosáhl na stupeň nejvyšší. Jeho nabitá váha do 63 kilogramů musela být rozdělena hned do dvou skupin. V semifinále porazil polského borce. „Vyhrál jasně na body, byl rychlejší, od začátku si udržoval svůj náskok,“ hodnotil vystoupení svého svěřence Jan Malý.

A ještě lépe se vedlo Michajelianovi ve finále. „Bylo rozhodnuto až překvapivě brzo. Kamo zasáhl svého soupeře již v samotném úvodu zápasu dvakrát čistě na bradu a trenér silně otřeseného Poláka hodil do ringu ručník,“ osvětlil Malý.

Nutno podotknout, že vycestování do Polska se mohlo uskutečnit díky panu Kurašovi z firmy Eurotherm a panu Eiglerovi ze společnosti Aqua S.P.P. „Určitě bych jim chtěl poděkovat, bez nich bychom do 700 kilometrů vzdálené Bydgosci zřejmě nemohli jet. Navíc nám hodně pomohli už při pořádání našeho turnaje „O pohár Sokolovské uhelné“ a díky nim máme také několik nových aparátů,“ uvedl Jan Malý.