Již zpočátku bylo jasné, že na Sokolov nečeká nic lehkého. Utkání začalo výjimečně pozdě, ve 21 hodin, a již před úvodním hvizdem se v ochozech haly chebské Lokomotivy vyskytoval naprosto neobvyklý počet diváků. Při nástupu na hrací plochu se za mohutného hlasu Pavla Izakoviče, vyvolávajícího základní pětky obou mužstev, ozývaly hlasité zvuky bubnů z ochozů. Nutno podotknout, že atmosféra byla po dobu celého zápasu naprosto vynikající.

Bohužel, šok pro domácí příznivce přišel rychle. Již ve čtvrté minutě posunul balonek kolem Robina Štrudla do branky Jan Benda a otevřel skóre zápasu.

Odpověď však přišla rychle a po přihrávce Filipa Černého se do míčku opřel Petr Gasparik a za bouření tribun napnul síť Rychtaříkovy branky, 1:1. Avšak ani nerozhodný stav nevydržel zrovna nejdéle. Obránce Jindřich Cimrhakl byl vyloučen za sekání, ihned poté rozjel pražský Olymp rychlou sérii přihrávek, na jejímž konci stál Tomáš Jandura a tvrdou ranou překonal sokolovského strážce svatyně.

Ve čtrnácté minutě potom neproměnil do nebe volající šanci Pavel Batista, ale o minutu později svou chybu napravil a vyrovnal na 2:2 po přihrávce Vojtěcha Ekla. Akcie sokolovského Baníku se tak na okamžik zvýšily, ale, bohužel, jenom na okamžik, neboť za necelou minutu se obranou jako nůž máslem prosmýkl Pavel Piech, „dobrý den“ si udělal také ze sokolovského brankáře, a zakončil tak do poloprázdné branky.

Stav byl tedy 2:3 a radost domácím rozhodně neudělal Jiří Sládek, který se v přesilové hře poprvé zapsal mezi střelce utkání, zvýšil již na 2:4 a tím Baníku zkomplikoval cestu do dalších bojů poháru.

Sokolov byl však po většinu utkání aktivnější, střílel, kombinoval, předváděl „psí kusy“, avšak ani to na defenzivu Pražanů nestačilo. Kvůli otevřené hře domácích dostali hosté několik možností proniknout na dostřel branky, jednu z nich využil v 50. minutě Jakub Votruba a bylo rázem jasné, že zvrátit zápas bude pro Sokolov přetěžký úkol.

Šest minut před koncem nalil několik kapiček naděje do žil domácích válečníků kapitán Jakub Stejskal, který doslova silou vůle dotlačil míček za záda bezmocného Rychtaříka, 3:5.

Sokolov hrál vabank, a proto si vyzkoušel i hru bez brankáře. Soupeř se však bez obtíží zmocnil míčku a Jan Hruška mířil přesným lobem do odkryté svatyně. Tím pohřbil jakékoliv šance domácích florbalistů na zvrat. Několik desítek vteřin před koncem bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch Sokolova. Toho se s grácií ujal Jakub Matějka, který si Rychtaříka náležitě vychutnal a korigoval výsledek na konečných 4:6.

Závěrečnému tlaku se hosté ubránili a za odměnu se utkají s extraligovým Libercem. Utkání přihlíželo 69 diváků. Nutno podotknout, že atmosféra byla na sokolovské poměry fantastická, a pokud by se utkání mohlo pořádat v Sokolově, přišlo by lidí zřejmě mnohem více. Kvalita utkání byla vskutku vysoká. Po konci utkání mohli přítomní fanoušci vidět zklamané tváře domácích hráčů, kteří během celého utkání bojovali jako lvi o každý míček. Doufejme, že pokračující sezona bude ve všech kategoriích úspěšná.

„Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře a rychle inkasovali první gól, poté jsme již začali makat a soupeře přehrávali. Bohužel jsme nedokázali využít velkou spoustu šancí i díky skvělému brankáři soupeře. Kluci makali na sto procent, ale štěstí stálo na soupeřově straně. Hráči Olympu měli velice dobře zorganizovanou obranu a hrozili hlavně z rychlých protiútoků po křídlech. S výkonem jsem spokojený, s výsledkem však ne,“ uvedl k zápasu hrající trenér Baníku Petr Gasparik.

TJ Baník Sokolov – FbK Olymp Praha 4:6 (2:3, 0:1, 2:2). Střely na branku 33:27.
Branky Sokolova: Gasparik (Černý F.), Batista (Ekl), Stejska, Matějka z tr. stř.
Sestava Sokolova: Štrudl – Cimrhakl, Černý F., Matějka, Bezděk - Stejskal, Gasparik, Konvalina, Mosler, Šafránek, Třešňák, Černý L., Ekl, Batista.