V prvním zápase je čekal tým z Chebu, který se nově tvoří spojením s TJ Jiskra Aš. „V zápase jsme byli jasným favoritem, a i když jsme velmi rychle inkasovali, tak jsme nedali svému soupeři v první třetině šanci a vyhráli ji 7:1,“ přibližuje zápas hrající trenér Sokolova Petr Gasparik.

Poté však baníkovci výrazně polevili a dali Chebákům příležitost, kterou dokázali využít. Najednou tak Sokolovští po dvou třetinách vedli už pouze o tři branky. „Do třetí třetiny jsme stáhli hru na dvě lainy, abychom se dostali zpět do tempa, a to nám pomohlo. Zápas to nebyl vůbec jednoduchý a z naší strany byl nepovedený. Hlavní příčina byla, že jsme se přizpůsobili hře soupeře a spíše než florbal to byla plácaná,“ pokračoval Gasparik.
V zápase se nakonec také blýskl hráč B mužstva Přemysl Třešňák pěti góly.

TJ Baník Sokolov – USK Akademik Cheb 12:7 (7:1, 1:4, 4:2). Střely: 36:28.
Branky Sokolova: Třešňák 5, Gasparik 3, Stejskal 2, Batista, Bezděk
Ve druhém utkání čekal sokolovské hráče první souboj s největším favoritem na postup do druhé ligy SK Keriem Plzeň. Právě mezi Keriem a Baníkem se má zřejmě rozhodnout o tom, kdo nakonec půjde výš.

Do utkání lépe vstoupili Sokolováci a rychle si vypracovali dvoubrankový náskok, který udrželi až do konce první třetiny. „Celou první část jsme byli aktivnější a soupeře dokonale zaskočili,“ ohlédl se za úvodním dějstvím druhého zápasu Petr Gasparik.

Do druhé části hráči Keria vletěli jak uragán a zatlačili baníkovce do velmi hluboké defenzivy. „Takto probíhala celá druhá třetina a jen díky obětavým obráncům a skvělému výkonu brankáře Štrůdla jsme stále po druhé třetině vedli o dvě branky,“ popisoval hrající kouč Baníku.

Ve třetí třetině ale sokolovští florbalisté opět dokázali zabrat, přesto tým z Plzně byl stále aktivnější a vypracoval si více brankových příležitostí a dokázal také snížit skóre o jednu branku. „My jsme však skvěle bránili a poslední gól vstřelili do odkryté sítě, kdy soupeř hrál vabank bez brankáře. V tomto zápase rozhodlo větší štěstí na naší straně,“ přiznal Gasparik.

TJ Baník Sokolov – SK Kerio Plzeň 7:5 (4:2,1:1, 2:2). Střely 27:27.
Branky Sokolova: Batista 2, Stejskal 2, Třešňák, Gasparik, Mosler.
A závěrečné hodnocení sokolovského trenéra? „Kluky bych chtěl pochválit hlavně za druhý zápas, kde předvedli velmi obětavý výkon. Velmi fyzicky i psychicky náročné utkání jsme dokázali zvládnout a máme důležité tři body,“ říká závěrem spokojený Petr Gasparik.