Nymburk
Jako první je čekal prestižní turnaj v Nymburce pod hlavičkou České Asociace Budo Karate. Z Chodova vyrazilo 11 borců od zkušených závodníků až po začátečníky a předvedli soupeřům, že se s nimi musí počítat.

Mezi dívkami 6 – 8 let (bílý-žlutý pás) si Žaneta Dognerová vybojovala v kata pěkné 3. místo. V téže disciplíně získala Veronika Jakubů v kategorii 11 – 12 let druhé místo a stříbro si ve stejné věkové kategorii a disciplíně odnesl také Lukáš Hérák mezi chlapci. Druhou stříbrnou medaili získal potom v kategorii kumite.

V kata dívky, mezi 9 – 10letými, se nedařilo Janě Novákové, která brala čtvrté místo, a Anně Lojdové, ta skončila pátá. Obě si drobný neúspěch vynahradily v kumite, kde se ve finále utkaly o zlato, a to si po vyrovnaném boji odnesla Jana Nováková a na Aničku zbylo „jen“ stříbro.

V kumite dívek 6 – 8 let se nenechala zahanbit Žaneta Dognerová a odnesla si stříbrnou medaili.
V kategorii 11 – 12letých zvítězil Jiří Šejka a dorostenec Míša Galla získal rovněž zlato ve váze do 60 kg.
Dorostenka Andrea Lochschmidtová měla těžký los a ve váze nad 55 kg obsadila třetí místo. Kateřina Střimelská si v seniorské kategorii nad 60 kg vedla dobře a získala stříbro.

Kategorie mužů do 75 kg byla plná vynikajících borců a chodovský Miroslav Link zde vybojoval pěkné třetí místo. Podobně se vedlo Miroslavu Boguskému, který získal mezi muži do 80 kg rovněž bronz.
V kumite týmů se borcům z Chodova vedlo o něco lépe. Družstvo ve složení Link, Boguský a Pekuniak získalo stříbrné medaile.
Z Nymburka si tak gorenjáci přivezli tři zlaté, sedm stříbrných a tři bronzové medaile.

Plzeň
Uplynulou neděli se družstvo nováčků Karate klubu Gorenje Chodov zúčastnilo turnaje začátečníků, pořádaného TJ Narama Plzeň.
Sešlo se na 130 borců od bílých po zelené pásy. Třináctičlenná výprava z Chodova se zapojila do bojů o medaile jak v kategorii kata (souborná cvičení), tak i ve sportovním zápase kumite.

Lukáš Boči, Matěj Brož a Lukáš Vyčichlo se trochu zalekli atmosféry turnaje a jejich výkony nedosáhly na medaile. Čtvrtá místa v kata obsadili Veronika Jakubů a mezi chlapci Martin Růžička.

V kategorii kata starší žákyně 8. kyu si ale odnesla zlato Nela Rambousková. Mezi mladšími žákyněmi 7. – 6. kyu vybojovala stříbro Jana Nováková a bronz Anička Lojdová.

V kata mladší žáci zvítězil Lukáš Hérák. V kumite dívek nad 40 kg na sebe opět narazily ve finále soutěže Jana Nováková a Anna Lojdová a tentokrát si úlohy vyměnily, zvítězila Anna a Janička se musela spokojit se stříbrem.

Mezi chlapci nad 40 kg mile překvapil Vítek Krupička, který ve finále porazil svého oddílového kolegu Lukáše Héráka.
Stříbro získal ve váze do 50 kg Jiří Šejba a Radek Skopec obsadil ve váze do 40 kg bronzovou příčku.

Nejmladší člen naší výpravy Karate klubu Gorenje Chodov Žanetka Dognerová obsadila ve váze do 35 kg pěkné čtvrté místo. A celková bilance Chodováků v Plzni? Čtyři zlaté, čtyři stříbrné a dvě bronzové.