Prestižní mezinárodní turnaj nakonec zcela ovládli domácí borci, kteří vyhráli všechny zápasy. Před svým soupeřem, Švédem Torem Troengem, se v posledním zápase večera před třemi tisíci diváků musel sklonit i karlovarský zástupce.

„V prvním kole to byla menší přestřelka a okopávání, pak přetlačování u provazů. Následně přišel shoz na zem, kde se mi Švéd pokusil vlézt na záda a nasadit škrtící techniku, tzv. anakondu,“ popisuje Kužela úvodní pětiminutovku v rozměrově menším ringu, který domácím bijcům přeci jen více vyhovoval.
Karlovarák se však prvnímu pokusu o uškrcení ubránil.

A na začátku druhého dějství byl Kužela dokonce aktivnější. V klinči nejprve trefuje Švéda dvěma koleny na břicho a hrudník. „Bohužel výš se to nepovedlo, přeci jen měl 190 centimetrů, “ říká omluvně Kužela.

V další výměně se mu podařilo trefit soupeře tvrdým hákem, po kterém po Troeng řádně zapotácel. Následně ale ukázal Švéd přeci jen své kvality zápasníka patřícího do evropské desítky. „Podařil se mu strh, po tvrdých úderech na hlavu přešel na záda a po brutálním sevření mého hrudníku nohama a tím odebrání kyslíku se mu už škrcení povedlo,“ popsal Kužela rozhodující moment zápasu po devítiminutovém boji.

Další vystoupení čeká Kuželu opět v domácím prostředí, 15. října se představí na „Souboji titánů“ v Puppu.