Na hornickém západě se už také objevil Michal „Háša“ Hamršmíd z organizace GCF. „Myšlenka na pořádání galavečera pod hlavičkou GCF v Sokolově vznikla u pana Ladislava Sedláčka z MDK Sokolov a paní Daniely Rybářové z Fitness Ural. Po několika oboustranně příjemných jednáních jsme se domluvili,“ vysvětluje Hamršmíd, kde se vzal nápad na pořádání turnaje právě v Sokolově.

Jedna věc je přání, druhá realizace. Proč promotéři GCF na nabídku kývli? „Pořádáme turnaje po celé republice a nápad jít do Sokolova se nám zamlouval. Věříme, že zde vytvoříme každoroční tradici,“ přeje si jeden z nestorů českého MMA.

Hornický dům, který se již v trochu vzdálenější minulosti často otřásal v základech při boxerských kláních, a několikrát musel být dokonce policejně uzavřen, teď bude patřit MMA. Místo ringu zde vyroste zápasnická klec. „Kapacita bude uspořádaná pro cca 700 lidí,“ upřesňuje Hamršmíd. A kdo se do sokolovského „Horňáku“ nedostane, bude se muset spokojit s živým přenosem na Nova Sport 2.

Michal „Háša“ Hamršmíd je přesvědčen, že si zápasy v oktagonu své fanoušky v Sokolově najdou. „Vím, že je to hornické město s poměrně bohatou sportovní tradicí. Jsem přesvědčen, že sem patří i MMA,“ má jasno.

Startovní listina skýtá několik známých jmen. „Fightcard bude minimálně z poloviny postavena na bojovnících z místního regionu, v hlavních zápasech se představí Jaroslav Poborský a Tomáš Kužela, dalšími jsou Radek Šopov, Pavel Pilný, Dan Zámečník, Steven Krt. Celkem proběhne deset zápasů a vstupenky budou v prodeji od 16. dubna v infocentru MKD Sokolov,“ nechá Hamršmíd nahlédnout do obsazení.

Na závěr potom představuje samotnou organizaci Gladiator Championship Fightingh. „GCF je česká organizace založená v roce 2010 za účelem pořádání turnajů v MMA odehrávajících se v osmihranné kleci! GCF je nejprestižnější česká MMA organizace v zahraničí, jež má na svém kontě už přes 50 úspěšně zorganizovaných turnajů a patří do první světové třicítky, když v tomto žebříčku figuruje jako jediná organizace z České republiky. Organizací GCF prošli, vyrostli v ní či drží tituly současní nejlepší čeští bojovníci. UFC veterán Viktor Pešta, momentálně zápasící ve Fight Night Global, UFC bojovnice Lucie Pudilová nebo Jiří Procházka, bojující v japonské organizaci Rizzin,“ vypočítává.

Jak bylo napsáno, záštitu nad akcí převzal sokolovský městský dům kultury v čele s ředitelem Ladislavem Sedláčkem. „Přišlo nám to velmi zajímavé. Myslíme, že podobný galavečer je i určitá forma kultury a hlavně je to dnes i společenská událost,“ sděluje Sedláček důvody, proč vzal GCF 44 pod svá křídla.