Do krajského přeboru trojek a čtyřek se přihlásilo po 14 družstvech, přičemž trojky jsou výlučně doménou děvčat, ve čtyřkách startují i hoši – jeden tým ISŠTE Sokolov a jeden VK Karlovy Vary. Obě tato družstva byla příjemným překvapením jak svým přístupem a nasazením, tak i vzorným vystupováním.

Kvalifikace trojek se konala v sobotu 17. prosince v Habartově a proběhla opravdu tím nejobjektivnějším způsobem. Účastníci byli rozděleni do dvou sedmičlenných skupin, z nichž postoupili první tři a čtvrtí se o zařazení do elitní skupiny poprali v baráži.

Pro první kolo krajského přeboru, který bude zahájen v lednu, je rozdělení družstev následující:
1. třída: Habartov A, K. VaryA a B a Sokolov A, B, D a E. Ve druhé třídě nastoupí Habartov B, K.Vary C, Sokolov C a F a Chodov A, B a C.
Po každém odehraném kole sestoupí z 1. třídy dva poslední týmy a nahradí je dva nejlepší ze třídy druhé.

V neděli 18. prosince byla v Sokolově odehrána i kvalifikace o základní zařazení do krajského přeboru čtyřek. Čtrnáct přihlášených družstev bylo rozděleno do tří skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým na dva odehrané sety do 15 bodů a týmy ze dvou prvních míst si vybojovaly postup do 1. třídy.

Direktorium soutěže rozhodlo, že sedmým postupujícím bude třetí ze skupiny B, v níž se shodou okolností hrál nejkvalitnější volejbal, a proti tomuto rozhodnutí nikdo z dalších zúčastněných neprotestoval.

A tak do prvního krajského kola čtyřek nastoupí v 1. třídě Sokolov A, Chodov A, Habartov A, K.Vary A a B a dvě družstva hochů – ISŠTE a K. Vary. Ve druhé třídě se představí Chodov B a C, Sokolov B a C, Habartov B a C a „céčko“ VK Karlovy Vary.

Tyto kvalifikace byly posledními oficiálními volejbalovými akcemi roku 2011. Ale dunění míčů bude ještě pokračovat při chystaných turnajích rodičů s dětmi, naplánovaných v termínech mezi svátky, a možná i obnoveném novoročním turnaji příchozích.(jik)