O start v nejvyšší nemistrovské soutěži této věkové kategorie byl stejně jako v letech předcházejících velký zájem. V české kvalifikační skupině startovalo 27 družstev, která se snažila nejen si zajistit start v hlavní soutěži, ale současně si i vytvořit co nejlepší podmínky pro další pokračování.

Kvalifikované týmy jsou totiž podle dosažených výsledků nasazeny do tří výkonnostně rozdělených osmiček a už toto základní dělení částečně rozhoduje o tom, jak který kolektiv bude při závěrečném hodnocení úspěšný.

A že se hraje o hodně. Nejen o zisk cenné trofeje, ale i o to, skončit do čtvrtého místa, protože první čtyři družstva mají zaručen přímý postup do vrcholné mládežnické akce – finále Přeboru ČR starších žákyň.

Jedničku, bez hvězdičky, si vysloužily mladé volejbalistky VSK Baník Sokolov, které po výhrách nad pražskou Slavií, „béčkem“ Olympu a Třebínem postoupily přímo do semifinále, v němž podlehly pouze Příbrami 1-2, a tím si zajistily jako druhé zařazení do první osmičky.

Trenér byl s výkonem svého kolektivu celkem spokojen, i když on i hráčky vědí, že je stále co zlepšovat. Příjemně byl překvapen výkony Kolesnáčové na útoku a Kalivodové v poli, pochvalu si však zaslouží i všechny ostatní.

BVC Chodov odjížděl do Litvínova pouze se šesti hráčkami a to přílišný optimismus nevzbuzovalo. Hráčky však dokázaly odevzdat vše a odměnou za jejich příkladný přístup bylo vybojování si druhé osmičky. Trenér Tureček si pochvaloval i to, jak děvčata neskládala zbraně ani v utkáních s elitními týmy z Plzně a Prahy, v nichž některá dovedla až ke zkráceným setům, a mile ho překvapila svým výkonem mladičká Vršecká.

První kolo Českého poháru - konkrétně první dvě osmičky – uspořádá ve dnech 19.– 20.listopadu 2011 Slavie Hradec Králové a o druhé kolo se uchází také VSK Baník Sokolov. Bude-li mu přiděleno, je jisté, že se fandové dobré odbíjené budou mít začátkem příštího roku nač těšit.

Jiří Krotil