Rozhodlo o tom už první utkání posledního dvoukola této mistrovské soutěže, v němž domácí VK zdolal hostující Baník Sokolov v poměru 3-1. Zápas sám nezačal pro karlovarské hráčky nijak povzbudivě, protože hosté na ně vlétli jako uragán a po necelých dvaceti minutách a skóre 25-13 je smetli z kurtu.

Druhý set však byl hned od počátku o něčem jiném. Domácí smečařky se začaly proti kompaktním blokům lépe prosazovat a až do stavu 20-20 se obě družstva střídala ve vedení. Koncovku však zvládly jednoznačně domácí a to bylo pro další vývoj střetnutí rozhodující. Hráčky Baníku začaly chybovat, jejich původní suverenita se vytratila a domácí volejbalistky dokázaly této situace plně využít. S přibývající euforií se jim začalo dařit vše a pohodlně dokráčely k veledůležité výhře, která jim zaručovala celkové prvenství.

I když v odvetě už prakticky o nic nešlo, i nadále se hrál velmi dobrý volejbal a bylo znát, že jde o duel dvou nejlepších krajských týmů.
Vítězný celek se již tento víkend pokusí v Chomutově v kvalifikaci o 2.ligu tuto soutěž pro náš region vybojovat. Soupeři mu budou domácí Veros, SK Rakovník a Mnichovo Hradiště. Protože ze skupiny uspějí první dva, věříme, že to tentokráte vyjde a po delší odmlce budeme mít našeho zástupce v republikové soutěži žen.

Další výsledky: SKP Sokolov – TJ Ostrov 3-2 a 3-2, VK Aš – Spartak Chodov 2-3 a 3-1.

Konečná tabulka
1. VK K. Vary20 191 59-10 39
2. VSK Baník 20 164 52-16 36
3. SKP Unitop20 137 41-40 33
4. TJ Ostrov 20 515 27-48 25
5. VK Aš 20 515 27-50 25
6. Spartak Chodov 20 218 16-58 22

V závěru týdne se bude hrát v Železném Brodě kvalifikace o postup do 2. ligy mužů. Té se zúčastní i vítěz našeho kraje VK Agro Cheb. Krom domácích budou jeho soupeři i přeborníci krajů Plzeň, Ústí n/L a první celek kraje Středočeského.

Posledními koly skončily i mistrovské soutěže mládeže. V děvčatech kraloval VSK Baník Sokolov, který vyhrál žákyně, kadetky i juniorky, v přeboru žáků zvítězila ZŠ Březová. Pro nedostatečný počet přihlášek se soutěže kadetů a juniorů nevypisovaly.

Naši zástupci v republikových soutěžích uspěli a ligovou příslušnost v nové sezoně bez problémů uhájily juniorky VK Karlovy Vary a kadetky VSK Baník Sokolov a BVC Chodov, stejně dobře si vedli i junioři SK Borek Ostrov. Vzhledem k věkovému složení družstev můžeme očekávat, že ani v příštím soutěžním ročníku nebudou mít s udržením ligy větší problémy.