Téměř pětina z nich (napočítali jsme jich 17) přijela z Karlovarska a tři se ve svých kategoriích probili na bednu.
Silniční závod na patnáct kilometrů se běžel po asfaltce vedoucí jedním z nejkrásnějších krušnohorských údolí podél říčky Chomutovky, do půlky pořád do kopce a od obrátky zase pořád dolů.

O prvenství se poprali pětatřicetiletý kadaňský vytrvalec Richard Pleticha a jihočeský lékař s africkými kořeny Mulugeta Serbesa, které v cíli dělilo jen 23 vteřin. Čest mladé generace zachránil třiadvacetiletý Adam Kouba z Bíliny, který si doběhl pro bronz, další dvě místa absolutního pořadí pak patřila veteránům Beshirovi ze Zdic (43) a kladenskému Poduškovi (48 let).

Z běžců Karlovarska zaběhla nejlépe sokolovská Ivana Sekyrová, která vyhrála svou kategorii veteránek s náskokem téměř devíti minut, a v absolutním pořadí žen byla lepší jen 27letá Olga Firsová.
Další dvě medaile na Karlovarsko přivezli veteráni Milan Kožák (AC Start), bronzový mezi muži nad 40, a Manfred Krassa, 3. v závodě veteránů nad 60 let.