V kategorii mužů se vyloupli na trati dva nadějní triatlonisté Přemek Švarc a Petr Bureš, kteří od počátku nasadili ostré tempo, kterému, jak se ukázalo, nikdo nedokázal sekundovat. Za nimi na trati došlo na opakovaný souboj Vlasty Šroubka mladšího a sokolovského Pavla Procházky, podobný nedávnému duelu v Plzni – Radčicích.

I tentokrát se Pavlovi nepodařilo z rozvážného startovního tempa uniknuvšího soupeře dostihnout, a tak skončil tentokrát těsně pod bednou, na 4.místě.
V souboji žen došlo na zajímavý, a trochu překvapivý premiérový duel mladičké juniorky Denisy Mezulianikové, čerstvé juniorské mistryně České republiky v krosu, a naší Ivany Sekyrové.

Překvapení se však nekonalo a nevelký náskok Ivany ve čtvrtině závodu se v jeho dalším průběhu začal velmi rychle zvětšovat. Ivana oproti prvnímu cca 2,7km kolečku zrychlila o slušných 26 vteřin, do cílové dvousetmetrové rovinky vbíhala s náskokem půldruhé minuty a časem 20:58 min. potvrdila velmi slušnou jarní formu.

Štěstí měli zástupci AK Sokolov i v tombole, kde se oba naši aktéři dočkali vylosování opravňujícího k výběru drobné ceny.
Počasí a pořadatelé připravili pro všechny účastníky nevšední sportovní zážitek a pohodový sobotní půlden.