Prvními soupeři byli TJ Slovan Mariánské Lázně a přemožitel Sokolovských z prvního kola českého poháru, TJ Jiskra Domažlice. Přípravné období svěřenců Lukáše Šnobla proběhlo na jedničku a některé přípravné duely poukazovaly na zlepšený herní projev oproti loňské sezóně.

Tým navíc posílili navrátivší se Antonín Černý, Ivan Škývara a také Jan Rosenbaum, kterého Sokolovští získali na roční hostování z BK Baník Most. Všechny tyto aspekty tak směřují k tomu, že Sokolovští nebudou pro soupeře snadným oříškem. V prvních utkáních na půdě soupeřů si však museli vypít kalich hořkosti až do dna, když v obou víkendových utkáních podlehli po velikém boji až po prodloužení.

TJ Slovan Mariánské Lázně – BK Sokolov 91:90 po prodloužení (16:21, 40:43, 55:57, 78:78).
V sobotním utkání hosté ze Sokolova jasně dokazovali zlepšenou herní výkonnost a soupeře od začátku jasně převyšovali především rychlým protiútokem a jednoduchým zakončením. Výsledkem tak bylo pětibodové vedení po první části hry.

Druhá a třetí čtvrtina měly podobný scénář – boj o každý centimetr hrací plochy, spousta faulů na obou stranách a neustálé mírné vedení sokolovských basketbalistů.

Nástupem do čtvrté části hry Sokolovští zabrali na plné obrátky a utekli domácím na rozdíl deseti bodů! V této části hry domácí byli naprosto decimovaní a smířeni s osudem utkání.

Ovšem ze strany Sokolovských nastalo uspokojení, ztráta koncentrace – neproměnili dvě jasné střelecké pozice, minuli pět trestných hodů za sebou a dovolili tak domácím zkorigovat výsledek.

Vše dospělo až do infarktového závěru, když domácí vyrovnali na 78:78, a muselo tak nastat pětiminutové nastavení hry – prodloužení. V něm se přelévalo vedení na obě strany a koše padaly pouze z trestných hodů. V koncovce měli pevnější nervy domácí, a vítězství tak nakonec zůstalo smolně v Mariánských Lázních.

Sestava a body BK Sokolov: Radek Ježek 20, Jan Stariat 18, Jaroslav Smrčka 17, Milan Vážan 14, Jiří Gróf 10, Antonín Černý 5, Tomáš Randa 2, Jan Rosenbaum 2, Jaroslav Polák 2, Pavel Havlík, Ivan Škývara, Ivo Sochovský.

TJ Jiskra Domažlice – BK Sokolov 94:87 po prodloužení (26:23, 39:39, 58:66, 81:81).
Nedělní utkání mělo velmi podobný průběh jako to sobotní. Sokolovští se nezalekli zvučného jména soupeře a od začátku nedarovali domácím ani kousek hřiště zadarmo.

Sokolovští chtěli odčinit sobotní smolnou prohru, nebyla na nich znát únava ze sobotní náročné bitvy, a i proto se nedělní klání hrálo ve velikém tempu.
V prvních dvou čtvrtinách se neustále vedení přelévalo na obě strany, výsledkem pak byla poločasová remíza 39:39. Do třetí části vstoupili Sokolovští opět ve velkém stylu a od 35. minuty neustále vedli.

Na začátku čtvrté části hry byl už rozdíl dokonce dvanáctibodový a domácí tým pomalu začal skládat zbraně. Nastala ovšem podobná situace jako v sobotním utkání. Sokolovští se zalekli výhry, začali se zbavovat odpovědnosti a domácí zkušený tým začal pomalu náskok Sokolovských stahovat. Výsledkem toho byl opět vyrovnaný stav a prodloužení utkání!

V něm už domažličtí basketbalisté neponechali nic náhodě a utkání zkušeně dotáhli do vítězného konce. Na sokolovských hráčích byla vidět v průběhu prodloužení veliká frustrace z nepovedených koncovek obou utkání.

Sestava a body BK Sokolov: Radek Ježek 20, Milan Vážan 18, Antonín Černý 15, Jaroslav Polák 10, Jan Rosenbaum 9, Jiří Gróf 7, Jan Stariat 4, Ivan Škývara 3, Tomáš Randa 1, Pavel Havlík, Ivo Sochovský.

Na domácí palubovce se sokolovští muži poprvé představí o následujícím víkendu. V sobotu 23. října v 18 hodin nastoupí proti celku SKB Rokycany a v neděli 24. října potom od 10 hodin přivítají družstvo BK Beroun. Všichni příznivci hry pod vysokými koši jsou srdečně zváni. Přijďte naše hráče povzbudit.