Sršni Sokol Písek – BK Sokolov 112:62.
V sobotním utkání chtěli hosté překvapit na palubovce jednoho z lídrů soutěže a docílit tak ceněného vítězství. Realita na hřišti byla ovšem jiná. Na hřišti bylo pouze jedno družstvo, které mělo jasný cíl a touhu zvítězit, a tím bylo družstvo domácích Sršňů.

V celém utkání nebyl na straně Sokolovských hráč, o kterého by se trenér sokolovských basketbalistů Lukáš Šnobl mohl opřít. Sokolovští nebyli schopni ubránit hráče jeden na jednoho, dopouštěli se zbytečných a nesmyslných ztrát, které domácí hráči nekompromisně trestali rychlým protiútokem.
Domácí hráči byli prakticky ve všech ukazatelích o třídu lepší, a o vítězi tohoto duelu nebyl pochyb. Prohra rozdílem padesáti bodů není důstojná soupeře ve druhé lize, což po utkání trenér Sokolovských se svými svěřenci také důkladně probral.

Sestava a body BK Sokolov: Radek Ježek 14, Jan Rosenbaum 8, Jaroslav Smrčka 8, Milan Vážan 7, Jan Stariat 6, Jakub Tvrz 5, Jaroslav Polák 5, Pavel Havlík 4, Antonín Černý 4, Tomáš Randa 1, Ivan Škývara.

SKB Strakonice – BK Sokolov 73:67.
V nedělním utkání čekal na sokolovské basketbalisty loňský vítěz druhé ligy. Strakonické družstvo však odmítlo postup, a tak i v letošní sezóně nastupuje ke svým zápasům ve druhé lize.

Sokolovský tým si sobotní rozmluvu vzal k srdci a v tomto utkání bojoval o každý kousek hřiště. Basketbalově se ovšem hostům nedařilo a na každý vstřelený koš se museli pořádně nadřít.

Prakticky celé utkání měli domácí mírný bodový náskok, a Sokolovští tak neustále tahali za kratší konec. Vše vyvrcholilo v koncovce utkání, kdy se Sokolovští po dvou úspěšných tříbodových pokusech dostali na rozdíl jediného bodu. V této fázi utkání Sokolovští neudrželi své emoce na uzdě a po velmi nepřesných verdiktech rozhodčích obdrželi technickou a diskvalifikační chybu.

Výkon rozhodčích v tomto utkání byl na obě dvě strany velmi nepřesvědčivý a dalo by se říci, že se podepsali i na výsledku tohoto duelu. Realita je ale ta, že Sokolovští si připsali další porážku a jejich momentální bilance jsou tři vítězství a sedm porážek.
Sestava a body BK Sokolov: Jan Stariat 14, Antonín Černý 13, Radek Ježek 12, Jan Rosenbaum 11, Milan Vážan 6, Jaroslav Polák 6, Jaroslav Smrčka 5, Pavel Havlík, Tomáš Randa, Ivan Škývara, Jakub Tvrz.

Za čtrnáct dní čeká sokolovské basketbalisty existenční dvojzápas s krajským rivalem TJ Thermií Karlovy Vary. V sobotu 18. prosince se od 19 hodin představí ve Varech a v neděli pak taktéž od 19 hodin nastoupí Sokolovští naposledy v tomto kalendářním roce proti stejnému soupeři v sokolovské sportovní hale ISŠTE. Přijďte naše hráče povzbudit, jste srdečně zváni!