Soupeřem jim byl prvoligový basketbalový klub Levharti Chomutov, který má veliké ambice atakovat nejvyšší příčky v první lize a je velkým adeptem na postup do Mattoni NBL. V chomutovských řadách vedených Milanem Doksanským se to jen hemží basketbalově zvučnými jmény – Pavel Kubálek, Pavel Staněk, Jiří Vorlíček, Tomáš Hrubý, Tomáš Eisner a další, proto se pro diváky čekala velmi zajímavá podívaná.

Domácí nastoupili v základní sestavě – Gróf, Polák, Vážan, Štych a Ježek. Průběh první čtvrtiny naznačoval, že by domácí mohli být důstojným soupeřem, ale po postupném vystřídání domácím trenérem Lukášem Šnoblem bodový deficit narůstal až na poločasových 26 bodů.
Ve druhém poločase bylo na hřišti vidět už jen družstvo hostů. Sokolovským se nedařilo na útočné polovině a dělal jim veliký problém návrat do obrany. Toho zkušený chomutovský tým využil, proměňoval jednoduché střely i akce a jeho náskok neustále narůstal. Touto prohrou tak domácí vypadli z pavouka Českého poháru a mohou se již plně soustředit na utkání druhé ligy.

BK Sokolov – BK Levharti Chomutov 42:106 (16:27, 28:54, 34:83).
Sestava a body: Radek Ježek 12, MilanVážan 9, Jan Stariat 5, Ondřej Štych 5, Jiří Gróf 4, Martin Svátek 3, Pavel Havlík 2, Jakub Tvrz 2, Jaroslav Polák, Jaroslav Smrčka, Milan Diviš, Ivo Sochovský
Již tuto sobotu je na domácí palubovce čeká od 17 hodin tým Baníku Most a v neděli od 10 hodin přivítá domácí basketbalový klub hosty z Teplic.