Bronz si z jižních Čech přivezl Václav Hejda, který nastoupil ve váze do 60 kilogramů. V prvním, semifinálovém duelu nastoupil proti Bystroňovi z Polska. Václav ale zopakoval svůj značně nervózní styl z posledních zápasů. Boxoval nečistě, několikrát hodil soupeře na podlahu ringu. Již v prvním kole vložil do utkání tolik síly a energie, že se rychle vyčerpal. V dalším průběhu tak začal inkasovat a trenér Malý nakonec hodil do ringu ručník a zápas tak předčasně ukončil. V duelu o třetí místo Hejdovi slovenský protivník nenastoupil, a tak v zápase zvítězil bez boje.

Druhý z Hejdovců, René, nastoupil v kategorii do 34 kilogramů. V prvním utkání s Gonzalesem z Německa předvedl dobrý technický výkon. Snažil se spoléhat na své úhyby, ale přece jen trochu pozapomněl na útočnější styl, a svému soupeři tak podlehl na body. V boji o třetí místo potom nastoupil proti Rozboudovi z Třeboně. Byl to již třetí vzájemný zápas obou mladých nadějí. Dva předchozí vyhrál jihočeský borec a zápas se mu podařilo dotáhnout do vítězného konce přes Reného snahu i tentokrát. Rozboudovy údery byly přece jen o malinko přesnější, a mohl se tak po závěrečném gongu radovat z výhry na body 4:2.

Překvapením sokolovské výpravy byl poté výkon Filipa Coufala ve váze do 57 kilogramů. V prvním duelu si proklestil cestu do finále přes slovenského borce Suchánka. „Upozorňovali jsme Filipa na tvrdý bojovný styl Slováků, naše taktické rady si vzal k srdci,“ říká na adresu svého svěřence trenér Jan Malý. Coufal si tak nepouštěl soupeře k tělu, po celá tři kola boxoval v dobrém krytu, předcházel Suchánkovy údery a zaslouženě zvítězil na body.

Ve finále se Coufal postavil do ringu proti mnohem zkušenějšímu borci, reprezentantu České republiky Telvákovi. Na pražského borce již nestačil a prohrál na body 6:3. „Byl si vědom výkonnostní převahy soupeře, jelikož se znají ze soustředění. Přesto je druhé místo v takto silně obsazeném turnaji úspěchem, i když ve finále boxoval trochu moc zakřiknutě, svému soupeři mohl více, jak se říká, zatopit,“ míní trenér Malý.

Velmi povedený výkon předvedla v Třeboni také zástupkyně něžnějšího pohlaví v sokolovském dresu Denisa Bistiaková. Ta boxovala kvůli tradičně slabě obsazené dívčí kategorii rovnou ve finále.

Z její soupeřky panovaly trochu obavy. Polka Talaga se mohla před duelem pyšnit úctyhodnou bilancí, z devíti zápasů vyhrála rovných osm. Denisa však předvedla znovu velmi bojovný výkon, v hezkém utkání se přetahovala se soupeřkou o body a nakonec to byla její ruka, kterou rozhodčí po zápase zvedl nad hlavu na znamení vítězství.

Sokolovští mladí boxeři se tak přes ne zrovna ideální podmínky k tréninku opět v konkurenci Litevců, Ukrajinců, Slováků, Poláků a Němců neztratili a přivezli si z Třeboně zlato, stříbro a bronz.