Jako první se postavil do ringu ze zástupců TJ Baník Sokolov ve váze do 34 kilogramů René Hejda. Ten v prvním utkání nastoupil proti kubánskému borci v barvách německého Biterfeldu Elrousovi. Hejdův soupeř byl nejen o 3 kilogramy těžší, ale také vyšší, svých dlouhých paží dokázal náležitě využít a zvítězil na body.

V boji o stříbrnou medaili již byl Hejda úspěšnější. Tentokrát nastoupil proti váhou a výškou vyrovnanému soupeři, pro změnu proti mladému Rusovi Jakovlevovi v barvách německého Marburgu. René byl po celý zápas aktivnější, neustále útočil a to mu přineslo vítězství.

Jako druhý se ze Sokolováků postavil mezi provazy ve váze do 60 kilogramů Václav Hejda. Ten s Beckerem z Bambergu svedl opět značně nečistou bitvu. Oba borci používali všechny možné způsoby, utkání chvílemi připomínalo spíše zápasnický souboj, oba bijci se také několikrát ocitli na podlaze ringu. Mírně „navrch“ měl v této nečisté hře přece jen Hejda a ve třetím kole byl po třetím napomínání diskvalifikován. „Byl to vyhraný zápas, který Venca ztratil svou nedisciplinovaností, přestože jsme ho na to několikrát upozorňovali,“ nechápal trenér Malý.

Ve svém druhém vystoupení v Saalfeldu si po důrazné domluvě vzal Hejda rady trenérů k srdci. Proti Kariminovi z Wismaru, který již věkem patří mezi muže, se uklidnil a začal konečně boxovat. „Venca poslechl, boxoval technicky. Po celý zápas měl navrch, předcházel soupeře a zvítězil na body u všech rozhodčích,“ přiblížil trenér Jan Malý. Hejda si tak vybojoval nakonec rovněž stříbro.

Zlepšenou výkonnost z posledních zápasů potvrdil v Saalfeldu ve váze do 57 kilogramů Filip Coufal. Ten si v prvním duelu poradil s Rodinovem z Wismaru. „Filip využíval délku svých paží, i on boxoval technicky a předcházel soupeře,“ potvrdil Jan Malý. Povedený výkon zopakoval Coufal i ve finále proti Matuszakovi ze Saalfeldu a zaslouženě získal zlatou medaili.

Posledním zástupcem, respektive zástupkyní na turnaji byla Denisa Bistiaková. První její zápas v Saalfeldu proti Heimanové z Bitterfeldu byl soubojem vůle. Obě soupeřky se přetahovaly o body, bylo jasné, že zvítězí ta, která bude mít více sil. „Denisa ukázala, že je velký bojovník, a svou vůlí a rvavostí nakonec zaslouženě zvítězila, i když po závěrečném gongu nemohla ani popadnout dech,“ pochválil svou svěřenkyni Malý.

Druhý duel Bistiakové o první místo na turnaji byl již méně náročný. Proti domácí Heinleinové zvítězila po chytrém a zkušeném výkonu znovu na body a připojila do vitríny sokolovského boxu další zlatou medaili.

Mladé rohovníky TJ Baník Sokolov teď čeká tradiční letní pauza, další akcí bude na začátku září mezinárodní turnaj v německém Aachenu, po kterém bude již následovat domácí turnaj „Sokolovské uhelné“. Otázkou zůstává, jak se dokáží boxeři na září připravit, jelikož dveře školních tělocvičen, kde trénují, zůstávají přes prázdniny tradičně zavřeny.