Vedle mladých rohovníků Baníku zastupovali Českou republiku také boxeři z Ústí nad Labem a Plzně.

Nejlépe si ze sokolovské výpravy vedl mladý René Hejda. Ten si ve váze do 34 kilogramů vybojoval stříbrnou medaili. V prvním semifinálovém duelu si ve vyrovnaném utkání poradil na body s anglickým soupeřem, když svého protivníka přece jen přesněji zasahoval.

Ve finále potom sokolovský boxer nastoupil proti dalšímu zástupci Albionu, ale tentokrát na body prohrál. „Finále se Renému moc nepovedlo, bylo vidět, že nebyl ve své kůži,“ uvedl trenér Jan Malý.

Jako druhý zástupce Sokolova se v ringu představil nováček v dresu TJ Baník, chodovský Petr Brodský, ve váze do 69 kilogramů. V prvním semifinálovém tvrdém zápase nestačil na domácího borce. „Bylo to jeho první mezinárodní utkání, snažil se, bojoval, zatím mu ale chybí zkušenosti, a tak ho soupeř chytře zasahoval do mezer v krytu,“ přiblížil vystoupení Brodského trenér Malý. V boji o třetí místo mu potom nenastoupil soupeř, a tak skončil nakonec třetí, stejně jako poslední zástupce sokolovského boxu na turnaji Filip Coufal. Ten v kategorii do 57 kilogramů rovněž nepřešel přes semifinálový duel, a třetí místo tak získal také bez boje.

Sokolovské boxery čeká o nadcházejícím víkendu konečně také domácí vystoupení. Ve sportovní hale v Sokolově se totiž uskuteční již 10. ročník mezinárodního turnaje v boxu „O pohár Sokolovské uhelné a města Sokolova“. Zde se vedle dvou reprezentačních výběrů České republiky představí i mladé naděje z Německa a Polska.

V turnaji se představí i domácí borci René a Václav Hejdovi, v exhibičním zápase žen potom také Denisa Bistiaková. Turnaj začíná v sobotu úderem 15. hodiny, v neděli jsou od 9 hodin na programu finálové boje.