Tou první byl turnaj v polské Swidnici, kam odcestovala s plzeňskou výpravou trojice Sokolováků René Hejda, Václav Hejda a Filip Coufal, posílená o chodovského Petra Brodského. Na Václavu Hejdovi se ve váze do 60 kilogramů projevil tréninkový výpadek zaviněný pracovním vytížením a již v prvním zápase na turnaji mu vystavil stopku německý boxer.

Lépe si vedl jeho mladší bratr René ve váze do 34 kilogramů. Ten postoupil bez boje do finále, tam předvedl proti domácímu borci povedený, bojovný výkon. Rozhodčí se ale ve vyrovnaném duelu postavili při bodování na stranu mladého polského bijce. „Kdyby boxoval doma, zřejmě by vyhrál, byl to vyrovnaný zápas,“ myslí si trenér sokolovských boxerů Jan Malý.

Stříbro si z polské Swidnice dovezli i další dva zástupci oddílu. Filip Coufal si vybojoval finále, kde nakonec prohrál. Petr Brodský postoupil do finálového zápasu bez boje, tam nakonec rovněž neuspěl.

Další akcí byl Galavečer boxu v Plzni. Tam se představili dva zástupci mužské kategorie, Petr Arkenberg a Tomáš Skalický. A oba si vedli úspěšně. Skalický v 75 nastoupil teprve ke svému druhému zápasu v ringu a po dobrém výkonu vyhrál na body.

V 91 potom zkušenější Arkenberg poslal svého soupeře již v prvním kole na podlahu ringu. Sám byl sice po úderu na spodek hned v úvodu duelu počítán, poté se ale vzchopil a trefil dále útočícího soupeře na „vypínač“. Verdikt rozhodčích zněl jasně, výhra RSC v 1. kole.

Třetí akcí oddílu boxu TJ Baník Sokolov bylo oblastní ligové kolo v Lipčicích. Jako první se představil mezi dvanácti provazy René Hejda a na Janečka boxujícího s větším důrazem a tvrdostí tentokrát nestačil.

Znovu kvalitní výkon předvedl Tomáš Skalický a i ve svém již celkově čtvrtém utkání vyhrál, tentokrát na body, nad Müllerem z Roudnice. Sokolovskému boxerovi se tak začíná zúročovat poctivý trénink, který se projevuje jak na jeho fyzické kondici, tak na technice. „Poslechl naše pokyny, boxoval dobře zabalený, držel si soupeře na distanc, od provazů se dobře dostával a z toho následně bodoval,“ říká na adresu svého svěřence Malý.

Poslední dvě vystoupení sokolovských rohovníků v Lipčici se nesla ve znamení návratů. Patrik žiga a Luděk Slezák po intermezzu v jiných bojových sportech naskočili k zápasu v boxu po více než pěti letech.

Patrik Žiga ve váze do 69 kilogramů podlehl pardubickému borci Kosinovskému. V prvním kole byl k vidění vyrovnaný souboj, ve druhém se Žiga začal osmělovat, měl navrch, ale zkušený boxer z Pardubic našel v jeho krytu malou chybičku a po úderu na bradu byl sokolovský zástupce poprvé počítán. Když byl po následné další chybě znovu počítán, trenér Malý zápas ukončil. „Po pěti letech neodboxoval špatný zápas,“ uvedl poté trenér Jan Malý.

Ve váze do 81 kilogramů se představil další navrátilec Luděk Slezák, ten po závěrečném gongu mohl slavit výhru na body. „Po pětileté přestávce k mé radosti moc neztratil ze svého umění, boxoval prakticky stejně, chytře. Měl výborný kryt, když už ho soupeř zasahoval, tak pouze do rukavic. Celý zápas měl navrch,“ pochválil na závěr Slezáka kouč Jan Malý.

Před závěrem sezony mají na programu boxeři TJ Baník Sokolov další dvě akce, a to oblastní kolo v Plzni a poté od 3. do 5. prosince mistrovství mužů v Prostějově, kde se v silné konkurenci představí Petr Arkenberg a Václav Hejda.