Oddíl, pracující s mládeží ve věku 5 až 18 let, se schází pravidelně každé úterý a čtvrtek v malé tělocvičně na Březové. V loňském roce se jeho členové zúčastnili všech soutěží v rámci republiky a mnoha dalších turnajů, celkem tedy 24 akcí, ve kterých březovští borci vybojovali 147 medailí a z toho 78 zlatých.

Na mistrovství České republiky bylo dosaženo 13 medailových umístění a z toho rovných osm titulů mistr České republiky – P. Peterka 2x, R. Malý 2x, D. Janda 2x, T. Ďuriš a J.Burian.

Březovský zápasník Tomáš Ďuriš startoval na mistrovství Evropy kadetů a umístil se na krásném 15. místě.
Z oblastních soutěží Plzeňského a Karlovarského kraje máme také osmnáct titulů přeborníků kraje.

Závodníci Březové uspěli rovněž na turnajích Grand Prix pořádaných mezinárodní federací Fila v Lidicích, Chomutově, ve Slovinsku a v Polsku.
Na dílčích úspěších se podílel celý kolektiv mládeže oddílu zápasu a v hodnocení družstev pak oddíl vybojoval například 2. místo na mistrovství České republiky mladších žáků ve volném stylu a 5. místo v zápase řeckořímském.

Suverénním způsobem pak borci Olympie vyhráli celoroční ligu žáků Plzeňského a Karlovarského kraje a obhájili tím vítězství z roku 2008.
S přehledem vyhráli také na turnajích v Nejdku, Stříbře, Holýšově, Plzni, Chomutově a ve Svatavě.

V uplynulém roce také oddíl, jako každoročně, uspořádal letní výcvikový tábor na R.S. Komtesa v Bečově. Tady členové oddílu procházejí tradičně kondiční a fyzickou přípravou.

Někteří zápasníci jsou též zařazeni v tréninkovém centru mládeže v Chomutově, se kterým se zúčastňují soustředění v rámci reprezentace České republiky.

Z důvodu rekonstrukce kulturního domu na Březové se také další ročník Vánočního turnaje mládeže uskutečnil ve Svatavě. Toho se tentokrát zúčastnilo 80 závodníků z 11 oddílů z celé České republiky a jeden zahraniční závodník z města Pausa v SRN.

Turnaj byl věnován uctění památky loni zesnulého Aloise Vlčka, spoluzakladatele oddílu zápasu na Březové.
Od loňského roku také mají na Březové nového asistenta trenéra, bývalého zápasníka Baníku Svatava Milana Pacholíka, který s oddílem pravidelně trénuje a doprovází závodníky na soutěžích.

V roce 2009 úspěšně absolvovali kurz trenérů 3. třídy zápasu členové R. Malý, T. Ďuriš a P. Peterka ml.
Úspěchy březovského oddílu zápasu byly také oceněny svazem zápasu České republiky, oddíl obdržel zápasnickou žíněnku v hodnotě 340 000 Kč.
Každoročně jsou členové oddílu vyhlašováni také jako nejúspěšnější sportovci města, okresu i kraje.

Tyto dosažené výsledky a výborná práce oddílu jsou zásluhou nejen samotných členů, poděkování patří i řadě subjektů, které oddíl podporují finančně i materiálně a zajišťují tím fungování oddílu zápasu na Březové.

„V loňském roce jsme k naší činnosti potřebovali 180 000 Kč, které z největší části hradilo město Březová, SUAS, právní nástupce, a.s., Karlovarský kraj, firmy SEF Sokolov, Stavitelství S. Szolár Březová a Pokrývačství R. Pekuniak Březová,“ říká k financování oddílu trenér Pavel Peterka.

Ten spolu se svými zápasníky nedočkavě očekává další událost. Otevření nové sportovní haly v Březové, kde by v letošním roce měly být uspořádány dva velké turnaje v řeckořímském zápase. „Do budoucna se chystáme přivést na Březovou celou zápasnickou špičku České republiky uspořádáním mistrovství ČR seniorů a kadetů v roce 2011,“ upřesnil závěrem další ambice úspěšného oddílu trenér Peterka