Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Březovští zápasníci hodnotili uplynulý rok

Březová – V loňském roce oddíl zápasu oslavil již 25 let od svého založení. Dosažené výsledky v roce 2009 jsou tou nejlepší vizitkou jak pro oddíl, TJ Olympie, město Březová, tak i celý Karlovarský kraj.

26.1.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto ze zápasu ve volném styluFoto: Mojmír Krecl


Oddíl, pracující s mládeží ve věku 5 až 18 let, se schází pravidelně každé úterý a čtvrtek v malé tělocvičně na Březové. V loňském roce se jeho členové zúčastnili všech soutěží v rámci republiky a mnoha dalších turnajů, celkem tedy 24 akcí, ve kterých březovští borci vybojovali 147 medailí a z toho 78 zlatých.

Na mistrovství České republiky bylo dosaženo 13 medailových umístění a z toho rovných osm titulů mistr České republiky – P. Peterka 2x, R. Malý 2x, D. Janda 2x, T. Ďuriš a J.Burian.

Březovský zápasník Tomáš Ďuriš startoval na mistrovství Evropy kadetů a umístil se na krásném 15. místě.
Z oblastních soutěží Plzeňského a Karlovarského kraje máme také osmnáct titulů přeborníků kraje.

Závodníci Březové uspěli rovněž na turnajích Grand Prix pořádaných mezinárodní federací Fila v Lidicích, Chomutově, ve Slovinsku a v Polsku.
Na dílčích úspěších se podílel celý kolektiv mládeže oddílu zápasu a v hodnocení družstev pak oddíl vybojoval například 2. místo na mistrovství České republiky mladších žáků ve volném stylu a 5. místo v zápase řeckořímském.

Suverénním způsobem pak borci Olympie vyhráli celoroční ligu žáků Plzeňského a Karlovarského kraje a obhájili tím vítězství z roku 2008.
S přehledem vyhráli také na turnajích v Nejdku, Stříbře, Holýšově, Plzni, Chomutově a ve Svatavě.

V uplynulém roce také oddíl, jako každoročně, uspořádal letní výcvikový tábor na R.S. Komtesa v Bečově. Tady členové oddílu procházejí tradičně kondiční a fyzickou přípravou.

Někteří zápasníci jsou též zařazeni v tréninkovém centru mládeže v Chomutově, se kterým se zúčastňují soustředění v rámci reprezentace České republiky.

Z důvodu rekonstrukce kulturního domu na Březové se také další ročník Vánočního turnaje mládeže uskutečnil ve Svatavě. Toho se tentokrát zúčastnilo 80 závodníků z 11 oddílů z celé České republiky a jeden zahraniční závodník z města Pausa v SRN.

Turnaj byl věnován uctění památky loni zesnulého Aloise Vlčka, spoluzakladatele oddílu zápasu na Březové.
Od loňského roku také mají na Březové nového asistenta trenéra, bývalého zápasníka Baníku Svatava Milana Pacholíka, který s oddílem pravidelně trénuje a doprovází závodníky na soutěžích.

V roce 2009 úspěšně absolvovali kurz trenérů 3. třídy zápasu členové R. Malý, T. Ďuriš a P. Peterka ml.
Úspěchy březovského oddílu zápasu byly také oceněny svazem zápasu České republiky, oddíl obdržel zápasnickou žíněnku v hodnotě 340 000 Kč.
Každoročně jsou členové oddílu vyhlašováni také jako nejúspěšnější sportovci města, okresu i kraje.

Tyto dosažené výsledky a výborná práce oddílu jsou zásluhou nejen samotných členů, poděkování patří i řadě subjektů, které oddíl podporují finančně i materiálně a zajišťují tím fungování oddílu zápasu na Březové.

„V loňském roce jsme k naší činnosti potřebovali 180 000 Kč, které z největší části hradilo město Březová, SUAS, právní nástupce, a.s., Karlovarský kraj, firmy SEF Sokolov, Stavitelství S. Szolár Březová a Pokrývačství R. Pekuniak Březová,“ říká k financování oddílu trenér Pavel Peterka.

Ten spolu se svými zápasníky nedočkavě očekává další událost. Otevření nové sportovní haly v Březové, kde by v letošním roce měly být uspořádány dva velké turnaje v řeckořímském zápase. „Do budoucna se chystáme přivést na Březovou celou zápasnickou špičku České republiky uspořádáním mistrovství ČR seniorů a kadetů v roce 2011,“ upřesnil závěrem další ambice úspěšného oddílu trenér Peterka

26.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mezinárodní taneční soutěž Grand Prix v Chebu bude mít letos výročí 25 let.

Prestižní taneční soutěž slaví čtvrtstoletí

Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Hejtmanka: Osvobození D6 od poplatků není nesystémové

Karlovarský kraj - Úsilí Karlovarského kraje o osvobození regionálního úseku dálnice D6 mezi Chebem a Karlovými Vary od dálničního poplatku bylo úspěšně završeno. V této souvislosti hejtmanka Jana Vildumetzová (ANO) odmítla kritiku některých regionálních politiků, že se jedná o nesystémový krok a předvolební tah.

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Karlovy Vary – Svátek naturální kulturistiky a fitness? Ano, přesně tak. Fanoušci tohoto sportu si přišli během sobotního dne zcela jistě na své. Na programu totiž byl ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.

Do obchodu se vydal krást hned třikrát, bral i dětské kartičky

Sokolov – Hned tři krádeže za jediný den v jednom obchodě má na svědomí jednačtyřicetiletý zloděj ze Sokolovska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení