V kategorii mužů si velmi dobře vedli volejbalisté VK Karlovy Vary, kteří obsadili ve druhé lize pěkné 6. místo, když zvláště v závěru soutěže podávali velice kvalitní výkony. Stabilizovaný kádr, vedený trenérem Maškem, žádné velké změny nečekají, a proto lze očekávat, že i v nastávající sezoně mu bude patřit klidný střed tabulky.

Při třetím pokusu se konečně podařilo i karlovarským ženám zlomit prokletí a do druhé ligy se probojovat. K radosti však okamžitě přibyly i starosti. Mateřský klub není natolik finančně silný, aby mohl sanovat v republikových soutěžích hned tři týmy (kromě mužů ještě juniorky), a proto se dohodl s chodovským „šéfem“ Turečkem o přenechání soutěže, a tak ženy budou v příští sezoně startovat pod hlavičkou BVC. Kvalitní, ale kádrově ne příliš široký kádr by měly především posílit chodovské kadetky, rozhodně by však bylo rozumné se ještě podívat po dalších zkušených potenciálních posilách.

Velmi dobře si vedli v první lize junioři Borku Ostrov. Pátá příčka v konečném pořadí byla bezesporu velkým úspěchem hráčů i trenéra Křížka. V nové sezoně se však kolektiv bude muset obejít bez čtyř hráčů základní sestavy a vzhledem k tomu, že jen těžko se v rámci kraje najdou rovnocenné náhrady, lze očekávat nemalé potíže.

O něco lépe jsou na tom karlovarské juniorky. I přes ztrátu dvou hráček ze základu Borkové a Sebenyiové mají dost silný kádr na to, aby mohly bez obav hledět do blízké budoucnosti. Trenér Janů je přesvědčen, že jeho tým bude opět bojovat o přední příčky a že tentokráte mu postup do baráže neunikne.

V první lize kadetek budou opět startovat celky VSK Baník Sokolov, který to dotáhl až do baráže, a BVC Chodov, který prošel záchranářskými pracemi se ztrátou jen několika kytiček (rozuměj zápasů). Oba týmy však půjdou do nové sezony oslabeny. Hodně pravděpodobné je, že BVC přijde o výbornou středovou hráčku Vodenkovou, která se o prázdninách zúčastní letního soustředění Olympu Praha, a jisté je, že sokolovský Baník ztratí hlavní nahrávačku Kláru Nejedlou, která přechází do Sportovního gymnázia v Českých Budějovicích. I tak by oba kolektivy měly mít na to, aby v 1. lize kadetek hrály důstojnou roli, a s udržením se v soutěži by problém mít neměly. (jik)