Postavení týmů stavělo do role favorita jednoznačně domácí tým a při pohledu na podzimní výsledek, kdy Sokolov prohrál 12:38, se možná čekala podobná prohra. Tak jednoznačné to však tentokrát nebylo. Hráči potvrdili zlepšení z posledních zápasů a po bojovném výkonu prohráli s kvalitním soupeřem daleko menším rozdílem než na podzim.

Domácí Slavie postavila do zápasu početný a zkušený kádr, vyztužený několika hráči z širšího kádru druholigového áčka. Sokolov naopak nastoupil s mladými hráči, opět například bez Levčenka, ale za to se Skalickým.

Sokolov začal velmi dobře, hráči začali s velkým úsilím a Slavia do desáté minuty musela vždy dotahovat jednobrankové vedení hostů. I v dalším průběhu prvního poločasu byl Sokolov nejlepšímu týmu ligy zcela vyrovnaným soupeřem. Chyby se nahrazovaly bojovností a Slavia se nemohla dostat do tempa, přestože domácí ve 23. minutě vedli 10:8. Jenže poté přišla série velkých chyb a ztrát míčů, Plzeň se dostala několikrát do brejku a přesně zakončovala.

Navíc se ve 26. minutě zranil brankář Holý a do branky musel nezahřátý náhradník Havel. Slavia přidala další branky, a protože v útoku v závěru první půle Sokolov hrál dost zbrkle, vedli domácí 16:8, a jak se ukázalo, právě zde položili základ ke svému vítězství.

Ve druhém poločase se do branky vrátil Holý, který zápas dochytal s vyvrtnutým kotníkem, ale i tak podal velmi dobrý výkon. Sokolov chtěl hlavně zabránit dalšímu nárůstu skóre a ze začátku se mu to dařilo. Poctivá obrana podpořená pěknými akcemi v útoku znamenala snížení náskoku domácích na pět branek. Následně se dařilo oběma týmům střídavě. Slavia vedla ve 45. minutě po dalších ztrátách Sokolova 23:13, aby to o pět minut později bylo už jen 23:17.

Pak se však hráči Sokolova nechali několikrát po sobě vyloučit a korigování skóre se zastavilo. Přesto paradoxně v oslabení sehráli hosté se Slavií vyrovnanou partii a tento úsek neprohráli. Až když byl Sokolov kompletní, tak přišly další branky zkušeného domácího týmu a o výsledku bylo rozhodnuto. Hosté pak v posledních sekundách už jen upravili skóre na 30:21.

Slavia si připsala do tabulky další dva body, ale Sokolov přesto mohl být zčásti spokojen. Hráči po celý zápas bojovali a znovu předvedli výrazné zlepšení oproti minulým zápasům. O výsledku rozhodl úsek na konci prvního poločasu. Kvalitní celek Slavie vyrobil v zápase méně chyb, a proto vyhrál. Sokolovští však předvedli také několik pěkných akcí a za svůj výkon se rozhodně nemusejí stydět.
Pozitivem utkání je fakt, že se celý zápas nesl ve velmi férovém duchu, bez jakýchkoliv zákeřností a hráči Slavie znovu dokázali, že nemají zákroky za hranicí pravidel zapotřebí a že to jsou „Páni hráči“.

HK Slavia VŠ Plzeň „B“ – HCG Sokolov 30:21 (16:8).
Sestava a branky Slavie Plzeň: Košňar, Brož – Calta 4, Dubský 4, Pecka 4/2, R. Doležal 4, T. Doležal 3, Havel 3, Čermák 2, Bureš 2, Hanzlík 1, Bošek 1, Belbl 1, Jaroš 1.
Sestava a branky Sokolova: Holý, Havel – Skalický 8, Neuwirth 6/2, Polesný 3, Bouda, Hynek 2, Pohanka 1, Němec, Šlechta, Kučera, Zelený 1.
Rozhodčí: Měšťánek, Vimr. Sedmičky: 2/2 – 3/2. Vyloučení: 0:3
V dalším zápase se představí házenkáři doma, a to tuto neděli, kdy od 15.00 hodin na hřišti u gymnázia přivítají ještě loni druholigový tým Starého Plzence.