Na podzim prohrál Sokolov na hřišti soupeře o deset branek. V odvetě chtěli hráči tuto bilanci vylepšit. Konečný výsledek byl tentokrát lepší než na podzim, přesto sokolovští házenkáři nemohli být spokojeni, protože soupeř byl tentokrát hratelný.

Sokolov šel do utkání oproti minulému zápasu bez Skalického a Paťhy. Naopak poprvé byl připraven volejbalista David Zeman, jenž nakonec do hry ale ještě nezasáhl. Domácí tým začal výborně. Pozornou obranou a dobrou hrou v útoku si Sokolov vypracoval vedení 5:2 v osmé minutě.
Pak však přišla slabá desetiminutovka, ve které se nepodařilo skórovat, a Šťáhlavy šly do vedení 5:9. Po oddechovém čase se sokolovští hráči zklidnili a opět se hrála vyrovnaná házená.

Ve 25. minutě to bylo stále o čtyři branky, 8:12, ale závěr poločasu patřil Sokolovu.
Ve 29. minutě již bylo vyrovnáno a o poločasovém vedení Šťáhlav rozhodla až branka v přesilové hře. Hosté tak vedli o jediný gól.
Do druhé půle vstupovali domácí oslabeni o dva hráče. Soupeř ale této výhody nedokázal využít a na každé straně padlo po jedné brance. Jenže když už byl Sokolov v plném počtu, přišel chvilkový výpadek a Šťáhlavy utekly na 14:19 ve 40. minutě.

Poté se hra opět vyrovnala, přitvrdilo se, ale pětibrankový rozdíl trval. Sokolov mohl stáhnout, ale nedokázal několikrát využít slibných příležitostí. Když už se zdálo, že by se Sokolov mohl nadechnout k závěrečnému náporu, přišla nedisciplinovanost v řadách domácích hráčů a také se úplně vytratila kolektivní hra. Tento způsob hry neměl šanci na úspěch a zkušený soupeř toho náležitě využil.

V 56. minutě tak vedly Šťáhlavy 18:27, a bylo rozhodnuto. Do konce zápasu padly už jen tři branky, a tak si hosté připsali výhru 20:28.
Šťáhlavy v zápase byly hratelným soupeřem. Poměrně platila osobní obrana na nejlepšího hráče Nolče. Avšak Sokolov nedokázal v útoku zahrát kolektivně, v obraně se naopak našla okénka, kde hosté zakončovali hlavně z prostoru křídel. Zde jejich střelba byla téměř stoprocentní. Naopak sokolovská křídla se brankově prakticky neprosadila. Porážka tentokrát byla více než zbytečná.

HCG Sokolov – Šťáhlavy 20:28 (12:13).

Sestava a góly Sokolova: Holý, Havel – Pohanka 1, Neuwirth 2, Levčenko 8/1, Němec 3, Hynek 5, Bouda, Šlechta 1, Polesný, Zeman.
Nejvíce branek za Šťáhlavy: Nolč 7/2, Chlad 5, Vošahlík 4.

Rozhodčí: Špaček, Chmelíř. Sedmičky: 1/1 – 6/3. Vyloučení: 7:6 ČK: 1:0 (Levčenko).
Průběh: 3:1, 5:2, 5:9, 8:12, 12:13, 13:19, 14:22, 18:23, 18:27, 20:28.
V dalším kole má Sokolov volno, k dalšímu utkání nastoupí až v neděli 2.5. na palubovce rezervy Lokomotivy Plzeň.