Jelikož se utkání hrálo v pozdějším večerním nedělním čase, Sokolov nemohl využít hráčů studujících na vysokých školách v jiných městech. Když se k tomu přidala zranění a pracovní povinnosti dalších hráčů, zbylo házenkářům znovu pouze torzo sestavy. Domácí naopak vyrukovali s několika hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží v čele s fantastickým brankářem Foltýnem. Nejvíce gólů pak za Plzeň vstřelil bývalý extraligový hráč a reprezentant České republiky Milan Zeus. Kvalita sestav tedy byla neporovnatelná.

Utkání začalo neúspěšnými útoky na obou stranách, ale následně již šla Plzeň do třígólového vedení. Až v sedmé minutě se za hosty poprvé prosadil Bouda. Kvalita byla jednoznačně na straně Lokomotivy, která převyšovala sokolovské házenkáře ve všech směrech, a skóre postupně narůstalo.
Hráči hostů několikrát ztratili lehké míče, a přestože se několikrát dostali do zakončení na šestce, vylámali si zuby na výborném brankáři. V prvním poločase Foltýna prostřelili Sokolovští pouze čtyřikrát, a tak Plzeň o poločase vedla 18:4.

Ve druhém poločase se obraz hry vůbec nezměnil. Lokomotiva si hrála svou hru, co prošlo obranou, pochytal Foltýn, a rozdíl ve skóre neustále narůstal. Sokolovští se aspoň v 58. minutě dočkali desátého gólu. Zápas však skončil hrozivým vítězstvím 37:10 pro Plzeň. Na víc Sokolov v nedělním utkání neměl.

Vliv na výsledek měla neúčast několika hráčů. Na spojkách hráli například pivoti či křídla, do hry v poli se zapojil i druhý brankář. Takováto sestava proti zkušeným domácím neměla šanci. Přesnost, umění, početnější lavička, ale i fyzické dispozice byly jednoznačně na straně Lokomotivy. Hosté v útoku si šance vypracovali, ale vyhořeli na brankáři. Ten měl úspěšnost přes 80 %, což je v házené velice neobvyklé číslo. Prim pak hrál již zmíněný Zeus, který řídil hru Plzně.

TJ Lokomotiva Plzeň – HCG Sokolov 37:10 (18:4).
Sestava a branky Plzně: Foltýn – Zeus 8/1, Graf 6, Holzman 5, Pašek 4, Nový 4, Heidler 3, Šimůnek 2, Wildt 2, Rybák 2, Lesák 1, Perník, Mareš.
Sestava a branky Sokolova: Holý – Šlechta, Bouda 2, Levčenko 5, Němec 2, Paťha 1, Kučera, Zelený, Havel.
Rozhodčí: Kuželuh, Duchaň. Vyloučení: 2:2. Sedmičky: 3/1 – 3/0.
V dalším utkání nastoupí házenkáři HCG Sokolov snad již v silnější sestavě proti mužstvu Rokycan. Utkání se hraje tuto neděli od 15.00 hodin na hřišti před sokolovským gymnáziem.