Sokolov nastoupil do utkání v silnějším složení než v předešlých utkáních. Rokycany přivezly mladý kádr, z něhož ale většina hráčů nastupuje i ve druhé lize. Úvod zápasu patřil hostům, kteří dokázali využít mezer v obraně Sokolova a v desáté minutě vedli 4:8. Poté se výkon domácího celku zlepšil a začala se hrát naprosto vyrovnaná házená. Hlavně obrana Sokolova se zlepšila, a nebýt několika jednoduchých ztrát v útoku, mohlo dojít ke snížení skóre. Hosté působili přece jen o něco přesnějším dojmem, a tak si do druhé půle odnášeli vedení 10:15.

Začátek druhého poločasu byl ve znamení obran a skóre narůstalo jen minimálně. Hosté si však stále udržovali svůj náskok z prvního dějství. Sokolovští hráči sice bojovali, ale několikrát se nedokázali prosadit v útoku, a když už se to povedlo, hosté vzápětí odpověděli gólem, většinou po střele na hranici brankoviště.

V 50. minutě hosté zvýšili na 17:24 a zdálo se být o výsledku rozhodnuto. Jenže sokolovští hráči zapnuli a s podporou výborné obrany a brankáře začali mocně stahovat. Konečně se začalo dařit i v útoku a po gólech Paťhy a Levčenka byl v 56. minutě stav najednou 22:24. Schylovalo se tak k dramatu. Bohužel se však nepodařilo ubránit další útoky hráčů Rokycan, kteří skórovali znovu po přihrávkách na pivota, kam po celý zápas sbíhalo několik hráčů. Sokolov sice také ještě vstřelil dva góly, ale konečný výsledek 24:27 znamenal vítězství hostů.

Rokycany působily vyhranějším dojmem, Sokolov však proti druholigovým hráčům bojoval a nemusí se stydět za svůj výkon. Mrzí několik zbytečných ztrát v útoku a také špatné pokrytí brankoviště, kde se obrana několikrát zbytečně vytáhla a vznikaly tak mezery pro seběhnuté hráče Rokycan. Konečně však lze výkon hodnotit pozitivně. Velkou pochvalu zaslouží naprosto přesně pískající rozhodčí Krafka a Čákora. V dalším utkání hraje Sokolov na palubovce Slavie VŠ Plzeň.

HCG Sokolov – HK Rokycany „B“ 24:27 (10:15).
Sokolov: Holý – Levčenko 11/1, Neuwirth 3/1, Paťha 5, Němec 1, Zeman, Pohanka 3, Bouda 1, Šlechta, Havel.
Rokycany: Klička – Říha 6, Zeleňanský 6/1, Fencl 5, Ivanič 4, Kahovec 4, Moulis 1, Štýs 1, Bastl.
Rozhodčí: Krafka st., Čákora. Sedmičky: 4/2 – 2/1. Vyloučení: 2:1.
Průběh: 1:3, 4:8, 7:10, 8:13, 10:15, 12:17, 15:20, 17:24, 22:24, 24:27.