Sokolov se musel v prvním zápase sice obejít bez několika hráčů, přesto bylo k dispozici 12 házenkářů včetně Marcela Ladky, který se do sestavy vrátil po působení v Německu a následných problémech s registračním průkazem. Do branky se pak postavil František Havel, který je většinou druhým brankářem. A Havel podal velmi dobrý výkon.

Do zápasu vstoupili domácí házenkáři velmi dobře a v páté minutě vedli 4:1. Poté Sokolov trochu přibrzdila série vyloučení. Přestože Sokolov hrál v těchto momentech i ve čtyřech, nadále si udržoval vedení. Plzenec působil matným dojmem a hodně kazil, čehož domácí celek využíval k rychlým protiútokům.

Velmi dobře pracovala i obrana. Navíc se ukázal jako dobrý tah vysunutí Neuwirtha na střední spojku soupeře. Co obranou prošlo, dokázal pochytat brankář Havel. Škoda jen, že Sokolov nedokázal proměnit několik brejků, ale i tak vedl domácí tým ve 23. minutě 11:5. Poté přišlo chvilkové oživení hostujícího týmu, který stáhl na 11:8. Závěr však už patřil Sokolovu, který pěknými akcemi zvýšil své vedení na poločasových 16:9.

Do druhého poločasu se Plzenec snažil vysunout svého pivota a tím i sokolovskou obranu. Jenže hra hostů byla stereotypní a domácí hráči si s tím dokázali poradit. Navíc se střelecky dařilo Levčenkovi, Polesnému a Neuwirthovi, své rychlé protiútoky proměňoval také Němec, a tak Sokolov vedl 25:14 ve 45. minutě. Ke konci zápasu domácí celek trochu polevil v obraně, ale i nadále si udržoval bezpečný náskok a nakonec zvítězil 32:21.

Sokolov svého protivníka jasně přehrál. Domácí hráči na rozdíl od svého soupeře téměř nechybovali a také se poctivě vraceli do obrany. Plzenec tak ani jednou neskóroval z brejku, naopak Sokolov z rychlých protiútoků zaznamenal velký počet gólů. Až na konec zápasu lze také pochválit sokolovskou obranu, neboť 21 inkasovaných branek je velmi dobrý a pro Sokolov nezvyklý počin. Své střelecké schopnosti opět prokázal Levčenko, pochválit však lze všechny hráče, kteří předvedli kolektivní výkon. Ať byla na hřišti jakákoliv sestava, do

kázala vždy hosty přehrát. Skvělý výkon podal i brankář Havel. Po dlouhé době tak mohli sokolovští házenkáři slavit vítězství.

HCG Sokolov – Starý Plzenec B 32:21 (16:9).
Sestava a góly HCG: Havel, Holý – Levčenko 11/2, Neuwirth 5/1, Polesný 5, Němec 6, Bouda, Pohanka 2, Ladka 2, Zeman, Zelený, Kučera 1.
Nejvíce za Plzenec: Otto 6, T. Voves 6.
Rozhodčí: Chmelíř, Olexa. Vyloučení: 5:2. Sedmičky: 3/0 – 0/0.
Průběh: 4:1, 6:4, 11:5, 11:8, 16:9, 21:12, 26:16, 28:19, 32:21.
Další domácí zápas sehrají házenkáři až v sobotu 7. května s Třemošnou. Nyní čekají házenkáře Sokolova tři utkání venku. V prvním z nich se v neděli představí na hřišti Bolevce.