Závod na tratích 750 metrů plavání, 20 kilometrů na kole a 5 km běhu vyhrál 31letý Plzeňan Petr Bureš s 15 vteřinami náskoku před českou juniorskou jedničkou Františkem Kubínkem, třetí byl s téměř minutovou ztrátou na vítěze lounský Jan Wagner a na čtvrtém místě absolutního pořadí, jako druhý v kategorii do 29 let, proběhl cílem Karlovarák Jára Pejsar v barvách EKOL Tria.

Ze závodníků bodujících v krajském poháru byl nejrychlejší Radovan Fišer, který v dresu Team Bike Březová vybojoval celkově 15. a ve své kategorii do 29 let 10. místo. Hned za ním na 16. místě dokončil závod Martin Smolík, který v dresu Slavie Karlovy Vary vyhrál kategorii mužů nad 40 let.

Uspěli i další triatleti z Karlovarska - zlato ve svých kategoriích brali Michal Landiga (50+) a Kryštof Grundler (junior), pro stříbro si doběhli Jiří Hadrava (40+) a Oldřich Dvořák (50+) a bronz si ze Sokolova odvezli Bohdan Hofreiter (40+) a Karel Rouča (50+).
Žen startovalo 17 a z toho osm místních, nejlépe z nich dopadla Petra Mikešová, třetí v kategorii do 29 let a celkově šestá. Mezi veteránkami se na nejvyšší příčky prosadily Martina Kabilová (40+) a Kristina Zbuzeková (50+).

Seriál krajského poháru se skládal ze sedmi závodů: v Chodově, Ostrově, Prunéřově, Aši, Chodové Plané, Karlových Varech a naposledy v Sokolově, kde se s definitivní platností rozhodlo o konečném pořadí. Poháry pro letošní rok získali v hlavní kategorii mužů Jan Děbnár, v kategorii mladších veteránů Martin Smolík a v kategorii starších veteránů Michal Landiga, v kategoriích žen Radka Lelková a Martina Kabilová a v juniorských kategoriích Bára Hovorková a Tadeáš Pavlík.

Absolutními suverény přitom byli Bára Hovorková a Michal Landiga, kteří každý svůj start proměnili ve vítězství; Landiga to měl ovšem těžší, poněvadž v kategorii nad 50 startovalo deset zkušených borců, zatímco juniorky jen dvě.