Chodov, Oloví – Závěr prázdnin proběhl ve znamení dalších vrcholových minikárových závodů, kterých se zúčastnili i závodníci ze Sokolovska. Do jižních Čech se vydali o předposledním srpnovém víkendu závodníci z Chodova.

Třetí kolo mistrovství České republiky se uskutečnilo na trati v Hořicích na Šumavě. V kategorii M3D obsadila Michaela Fialková 7. místo před sestrou Lenkou na osmém místě. Nevydařený závod zaznamenal Michal Fialka v kategorii M5. Ten ve druhé závodní jízdě těžce havaroval ve třetím slalomovém úseku, a přestože obětavě po ošetření nastoupil do třetí závodní jízdy, nestačilo to na lepší než 23. místo.

Nedělní závod v Žalticích byl zařazen jako 11. kolo Poháru České republiky. Chodovská děvčata si proti sobotě polepšila a výsledkem bylo 17 bodů pro Michaelu Fialkovou za páté a 15 bodů pro Lenku Fialkovou za 6. místo. Bohužel, Michala Fialku zhmožděniny ze sobotní havárie nepustily na start nedělního závodu, a tak jej připravily o možnost zisku dalších pohárových bodů.

Poslední prázdninová sobota zavedla minikárový konvoj do západoslovenského města Rohožník k závodu 2. kola Evropského poháru. Mezi závodníky, kteří úspěšně reprezentovali Českou republiku, se zařadili i závodníci z Oloví.

Na 900 metrů dlouhé trati, smáčené vydatným deštěm a připomínající místy vodní koryto, překvapili nejvíce nováčkové letošní sezóny v kategorii M1, když Jakub Opolský obsadil 4. místo a jeho sestřenice Victorie Opolská se zařadila hned za ním na 5. místo. Naopak voda zcela zradila Markétu Opolskou v kategorii M3D a ta se letos poprvé nevešla do prvé šestice, a připsala si tak do hodnocení poháru pouze 14 bodů za 7. místo.

Jaroslav Opolský v kategorii M5 neměl lehkou úlohu, neboť nemá rád systém hodnocení Super A, který zvolili slovenští pořadatelé pro tento závod. V závodě je tak hodnocena pouze jedna ze tří závodních jízd, tudíž závodníky nutí do riskování. V Rohožníku však olovský závodník zabojoval a poslední jízdou si zajistil stupně vítězů, když na neoblíbené 4. místo odsunul nejlepšího domácího závodníka Ivana Čitáryho z AKSR Nitra. Zopakoval si tak třetí místo z prvého kola Evropského poháru v Jáchymově a vytvořil si předpoklady pro dobré umístění v celkovém hodnocení soutěže.

V průběhu měsíce září proběhnou závěrečné závody všech soutěží. Kromě dvou závodů Poháru České republiky a 3. kola Evropského poháru v Albrechticích a Rožnově pod Radhoštěm se ve dnech 22. a 23. září uskuteční dvojzávod v Okounově u Klášterce nad Ohří.
Sobota je určena závěrečnému, čtvrtému kolu mistrovství České republiky, v neděli si minikároví závodníci rozdělí body v předposledním kole Poháru České republiky. Oba závody pak rovněž s konečnou platností rozhodnou též o konečném pořadí v osmikolovém Severočeském oblastním poháru, ve kterém olovští jezdci usilují o stupně vítězů v celkovém hodnocení. (opo)