Závod měl velmi dobrou úroveň, neboť v početném startovním poli se bojovalo nejen o body v závěrečném, 3. kole Evropského poháru ve slalomu minikár, ale sousedé ze Slovenské republiky měli závod zařazen rovněž jako 7. kolo Slovenského poháru.

Na startu byl olovský tým zastoupen pouze dvěma závodníky. V nejmladší kategorii M1 se na start postavila pětiletá Victorie Opolská a jako nováček doplatila na nedostatečný počet doprovodů na trati a tím servis, spočívající v usměrňování nájezdů do slalomových úseků, a po penalizaci obsadila 12. místo. V kategorii M5 potvrdil svou pozici z předchozích závodů Jaroslav Opolský. Po vyrovnaném boji špičky startovního pole do poslední jízdy vybojoval v závodě velmi pěkné 4. místo.

V celkovém hodnocení Evropského poháru ve slalomu minikár 2010 pak vystoupil na stupně vítězů Jaroslav Opolský, když ve své kategorii obsadil třetí místo, což je jeho největší úspěch od přechodu do této kategorie, která je jakousi minikárovou „formulí 1“. Michal Fialka z Chodova ve stejné kategorii obsadil 15. místo.

Velmi dobré výsledky olovských benjamínků v předchozích závodech poháru se projevily při vyhlášení celkových výsledků kategorie M1, když Jakub Opolský obsadil čtvrté a Victorie Opolská páté místo, Kristýna Opolská s menším počtem závodů se umístila na 13. místě. Markéta Opolská v kategorii M3D obsadila v celkovém hodnocení 7. místo a chodovská Michaela Fialková 11. místo, stejně jako Marcela Opolská v kategorii M4.

Následující dvoudenní závody v Okounově rozdělí další body v Poháru České republiky a v Severočeském poháru, sobotní závod pak bude posledním kolem mistrovství České republiky, do kterého zasahují v letošním roce pouze závodníci z Chodova, když olovský tým upřednostnil po Mezinárodní šestidenní dlouhodobé pohárové soutěže.

Celkové výsledky IV. ročníku Evropského poháru ve slalomu minikár:
Kategorie M1: 1.František Blažíček (Staré Město), 2. Magdaléna Prečová, 3. Kristýna Grebeníčková (obě MK Hlubočky v AČR).
Kategorie M2: 1. Lukáš Burián, 2. Jan Šimůnek, 3. Dominik Kubín (všichni AK ŠKODA Mladá Boleslav).
Kategorie M3: 1. Maroš Palko (Ralvex Košice), 2. Antonín Bohačík (MK Hlubočky v AČR), 3. Jan Tejkl (AK ŠKODA Mladá Boleslav).
Kategorie M3D: 1. Michaela Bohačíková (MK Hlubočky v AČR), 2. Kateřina Švachová (AK Rožnov pod Radhoštěm), 3. Anna Blanárová (Moto Baby Klub Žilina).
Kategorie M4: 1. Martin Polák (AMK Hlohovec), 2. Lukáš Mareček (AKSR MK Nitra), 3. Lubomír Bednár (AMK Hlohovec).
Kategorie M5: 1. Stanislav Syrový, 2. Ing. Lukáš Hynek, (oba AK Albrechtice), 3. Jaroslav Opolský (Oloví).