Mechanici dokončili předsezónní přípravy závodních strojů a obzvláště ti nejmenší se dle možnosti věnují nácviku průjezdu ve slalomových úsecích.
V tomto duchu probíhá i příprava v Oloví, kde se chystají již na pětatřicátou závodní sezónu.

Minikárové začátky spadají v Oloví totiž do roku 1977, kdy tehdejší mladí svazarmovci nastoupili 28. května na mariánskolázeňské Panoramě poprvé na start závodu a již 10. září uspořádali prvý veřejný závod pod názvem Olovský vršek minikár.

Do nové sezóny nastoupí Olovští opět pouze jako rodinný tým. V nejmladší kategorii M1 se stejně jako v minulém roce představí trojice olovských závodníků.

Ve své třetí sezóně bude startovat nejzkušenější z nich, dvojnásobná vítězka Severočeského oblastního poháru, sedmiletá Kristýna Opolská, šestiletá Victorie a pětiletý Jakub Opolských se pokusí vylepšit výsledky ze svého prvého roku na závodních tratích.

Již 12 let na minikárových tratích má za sebou Markéta Opolská, která se pokusí navázat na loňské úspěchy v dívčí kategorii M3D. Od roku 1978 se na tratích pohybuje s přestávkami Marcela Opolská a ve své 21. závodní sezóně se na trati bude setkávat v kategorii M4 s Veronikou Opolskou, kterou v uplynulém roce nepustily na start technické problémy, a tak bude mít letos na tratích premiéru.

V kategorii M5, která je nazývána minikárovou formulí 1, se pokusí navázat na loňské skvělé třetí místo v Evropském poháru Jaroslav Opolský, který se na tratích pohybuje nepřetržitě od roku 1985, kdy ve svých čtyřech letech na domácí trati v Oloví odstartoval poprvé.

Do letošní závodní sezóny minikároví závodníci tradičně vstoupí ve Strenicích u Mladé Boleslavi předposlední dubnovou sobotu v závodě prvního kola třináctidílného seriálu Poháru České republiky minikár, „Memoriálu Ladislava Buriánka“. Na tento závod naváže prvou květnovou sobotu závod prvního kola Evropského poháru v Okounově u Klášterce nad Ohří a další závodní víkend je věnován mimo jiné také prvnímu kolu mistrovství České republiky v Jablonci nad Nisou.

Rovněž letos se představí česká minikárová špička v Karlovarském kraji. Stane se tak o prvém červnovém víkendu, kdy si závodníci rozdělí na tradiční trati v Oloví body za 4. a 5. kolo Poháru České republiky. Zájem o oba závody umocní i skutečnost, že jsou zařazeny též do hodnocení letošního osmidílného Severočeského oblastního poháru.

V sobotu 4. června se potom uskuteční jubilejní 20. ročník „Olovského vršku minikár“, v neděli 5. června budou závodníci bojovat o Pohár města Oloví. S ohledem na letošní oslavy 450. výročí povýšení dekretem císaře Ferdinanda I. obce Oloví na město budou oba závody navíc vyhodnoceny společně pod názvem „Velká cena 450. výročí města Oloví“.

Kalendář pro letošní rok prakticky vylučuje možnost startu ve všech vrcholových závodech, a tak se jednotliví závodníci teprve po zahájení sezony rozhodnou o prioritách účasti v jednotlivých seriálech. Snahou olovských závodníků bude dosáhnout na stupně vítězů či nejméně na umístění do šestého místa ve vrcholových podnicích a navázat tak na úspěchy z minulého roku.