Již dvanáctý ročník tohoto tradičního turnaje mládeže přilákal do Sokolova 32 šachových nadějí – reprezentanti oddílů z Ústeckého, Plzeňského a Karlovarského kraje bojovali o umístění ve třech věkových kategoriích od 7 do 17 let.

V hlavním turnaji „O putovní pohár“ hráli mladší a starší žáci společně v jedné skupině, švýcarským systémem na sedm kol, s časem na partii 2x 20 minut. Dorostenci hráli v rámcovém turnaji samostatně, systémem každý s každým, se shodným časem na partii.

Celkovým vítězem turnaje a držitelem putovního poháru se stal Zdeněk Lipták z pořádajícího oddílu Baník HEXION Sokolov. O vítězství se bojovalo do posledního kola a rozhodlo se až na pomocné hodnocení. Putovní pohár tak po dlouhých sedmi letech zůstal v Sokolově.

Výsledky; Starší žáci: 1. Zdeněk Lipták, 6 bodů ze sedmi partií (Baník Hexion Sokolov). 2. Miroslav Vopička 5,5/7 (Baník HEXION Sokolov). 3. Martin Brůna 5/7 (DDM Planá).

Mladší žáci: 1. Blanka Brůnová 6/7 (DDM Planá – reprezentantka ČR do 12 let). 2. Kristýna Zítková 5/7 (Sokol Domažlice). 3. Richard Randák 4/7 (ŠK Karlovy Vary).

Dorost: 1. Miroslav Bartoš 4,5/6 (Baník HEXION Sokolov).
Pro účastníky turnaje byly připraveny poháry, medaile, diplomy, pamětní plakety a hodnotné věcné ceny. Nejmladším účastníkem turnaje byla sedmiletá Karin Beranová z Karlových Varů.

„Chtěli bychom poděkovat MěÚ v Sokolově za grantovou podporu této mládežnické akce. Dále děkujeme vedení TJ Baník Sokolov za součinnost při přípravě turnaje,“ nezapomněl po skončení partií na šachovnicích ředitel turnaje Miroslav Eliáš na ty, bez kterých by se putovní pohár nemohl uskutečnit.